PARTNER PORTALU
Urządzanie łazienki dla dwojga - praktyczne porady

Urządzanie łazienki dla dwojga - praktyczne porady

Autor: Anna Sołomiewicz
03 paź 2016 10:31

Łazienka, szczególnie w godzinach porannych, jest strategicznym miejscem w każdym domu, dlatego niezwykle istotne, aby została zaaranżowana w sposób funkcjonalny i przemyślany.

Urządzając wspólne mieszkanie, młode pary stają przed nie lada wyzwaniem. Jednym z newralgicznych punktów staje się łazienka dla dwojga. Pary dążą od tego, aby spełniała ona wszelkie wymogi funkcjonalności, odpowiadała ich upodobaniom stylizacyjnym, a także możliwościom finansowym. Ponadto wspólna łazienka dla dwojga musi gwarantować balans pomiędzy tym, co wspólne, a tym, co własne, między estetyką a użytecznością, pierwiastkiem męskim i żeńskim.

Strategiczne lokalizacje

Jeśli chodzi o łazienkę i sypialnię, w miarę możliwości dobrze jest ulokować te pomieszczenia po przeciwległej – w stosunku do salonu i kuchni - stronie mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy dwie strefy mieszkalne: dzienną i nocną. Jeśli metraż na to pozwala, można zrezygnować z tradycyjnej szafy i wydzielić fragment pomieszczenia, aranżując mini garderobę, w której pani domu będzie mogła przymierzać ulubione ubrania.

Łazienka dla dwojga, szczególnie w godzinach porannych, jest strategicznym miejscem w każdym domu, dlatego niezwykle istotne, aby została zaaranżowana w sposób funkcjonalny i przemyślany. Podzielenie przestrzeni na dwie strefy ułatwi poranną toaletę i sprawi, że każdy z domowników na czas dotrze do pracy. Osobne umywalki i lustra pozwolą parze w tym samym czasie przygotowywać się do wyjścia. W przypadku mniejszych rozmiarów łazienki dla dwojga, wykorzystać można zintegrowane umywalki z dwoma nieckami i zabudowę typu twins. Szczególnie istotnym elementem jest także pojemny blat, na którym zarówno on, jak i ona przechowywać będą przybory kosmetyczne. Niezwykle ważne jest jednak, aby był on wykonany z solidnego, odpornego na działanie wody materiału, który jednocześnie stylowo wygląda.

Faktem jest, że młodzi ludzie urządzając swoje mieszkania coraz częściej wybierają wysokojakościowe materiały, które będą służyć przez kolejne 10 czy 20 lat. Dlatego zamiast najtańszych paneli skłaniają się ku drewnie, a zamiast blatów z laminatów czy tradycyjnych płytek ceramicznych wybierają konglomeraty.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także