Więcej miejsca  w łazience – wanny, umywalki, a nawet baterie z półkami

Więcej miejsca w łazience – wanny, umywalki, a nawet baterie z półkami

Autor: Anna Usakiewicz
20 maj 2014 08:00

W łazience wiele drobiazgów wygodnie jest mieć pod ręką - kosmetyki i akcesoria zawsze w zasięgu wzroku. Jak znaleźć na wszystko odpowiednie miejsce i ustrzec się bałaganu?

Są dwie szkoły. Niektórzy z nas lubią mieć wszystko pod ręką: szampon, żel pod prysznic, myjki, depilatory zawsze leżą na rancie i obudowie wanny albo brodzika. Ewentualnie mocujemy do ściany w kabinie prysznicowej półeczki i koszyczki na przyssawki, które niestety mogą okazać się niepraktyczne i nie zawsze wyglądają estetycznie.
Inni z kolei wolą mieć wszystko schowane i cenią wrażenia sterylności. Wszystkie drobiazgi i akcesoria mają swoje miejsce w łazienkowych szafkach. Takie rozwiązanie też ma swoje słabe strony – kosmetyki i przybory trzeba za każdym razem wyjmować i chować po kąpieli.

Czy wygodę i zachowanie estetycznego wyglądu łazienki na co dzień można pogodzić?Owszem. Ponieważ producenci wyposażenie łazienkowego coraz częściej wychodzą na przeciw naszym potrzebom, uwzględniając nasze przyzwyczajenia i oczekiwania. Te proste z pozoru rozwiązanie i niewielkie, mogłoby się wydawać, różnice mają duże znaczenie dla naszego codziennego komfortu.

Bateria z półką

Na umywalce zwykle stawiamy kubek ze szczotką i pastą – niewielka zmiana w kształcie, profilu i szerokości rantu umywalki wystarczy aby nie tylko jeden, ale nawet kilka takich zestawów ustawić na umywalce. Nie tylko zmieszczą się, ale na pewno nie będą się spadały, co zdarza się gdy rat umywalki jest za wąski lub nachylony do wewnątrz. A jeżeli akcesoria oferowane są w zestawie z umywalką, wszystkie elementy są dopasowane do siebie wielkością i stylem.
Kosmetyki niezbędne podczas kąpieli lub porannej toalety można odłożyć nawet na baterii. Niektóre model mają specjalne półki do ustawienia pojemników z kosmetykami.

Wanna z szufladmi

Sporo miejsca do przechowywania kąpielowych akcesoriów możemy zyskać dzięki sprytnym obudowom wanien. Mają one otwartą konstrukcję, a przestrzeń wokół wanny porządkują dzięki otwartym półkom, szafkom, a nawet szufladom. Taka obudowa w postaci regału pomieści wszystkie kosmetyki, przybory toaletowe, zapasowe ręczniki. Sięgniemy po nie łatwo nawet w czasie kąpieli w wannie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także