×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Zabudowa wanny: ciekawe pomysły projektantów

Zabudowa wanny: ciekawe pomysły projektantów

Autor: Anna Sołomiewicz
21 lip 2016 14:16

Wanna to miejsce relaksu w przestrzeni łazienki. Zależy nam zatem nie tylko na jej funkcji, ale i estetyce. Zobaczcie, jak pięknie można ją wykończyć.

Wanna w łazience jest centrum domowego relaksu. Któż z nas nie lubi zanurzyć się w gorącej, relaksującej kąpieli po ciężkim, zapracowanym dniu? Aby jednak wypoczynek w wannie był rzeczywiście najwyższej jakości, wanna musi mieć odpowiedni rozmiar (klasyczna szerokość wanny to 70 cm), misę wyprofilowaną w taki sposób, aby domownicy mogli w niej się wygodnie rozsiąść, a także np. wygodny zagłówek.

Estetyka wanny również w pewnym stopniu wpływa na to, jak się czujemy zażywając kąpieli. Jest również istotnym elementem aranżacji całej łazienki. Piękną ozdobą łazienek są wanny wolno stojące. Modele takie charakteryzują się jednak zazwyczaj wyższą ceną, potrzebują również więcej miejsca. Dlatego też w polskich domach zdecydowaną większość stanowią wanny zabudowane. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić przestrzeń, ale również daje możliwość wykorzystania samej zabudowy jako praktycznych półek, na których możemy ustawić kosmetyki.

Co więcej, zabudowaną wannę możemy wykończyć w dowolny sposób, co daje nam niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Możemy ją wykończyć płytkami harmonizującymi z kaflami na ścianach czy podłodze, bądź też zastosować grę kontrastów, wyróżniając zabudowę wanny poprzez ciemniejszy kolor lub inną fakturę płytek. Płytki ceramiczne to jednak nie jedyny materiał, jakim możemy wykończyć wannę. Pięknym i wdzięcznym materiałem jest również naturalne drewno, którego obecność jest w stanie nadać nawet niewielkiej łazience charakter luksusowego salonu kąpielowego. Jeśli obawiamy się jak drewno zniesie wilgoć panującą w pomieszczeniu, możemy postawić na płytki ceramiczne imitujące drewno. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także