PARTNER PORTALU
Jaki brodzik do łazienki? Poradnik

Jaki brodzik do łazienki? Poradnik

Autor: Justyna Łotowska
15 cze 2021 10:20

Jaki brodzik wybrać do łazienki? Jaki materiał się sprawdzi? Odpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań brodzika idealnego.

Podczas wyposażania łazienki wybór brodzika prysznicowego najczęściej schodzi na dalszy plan. Najwięcej uwagi poświęcamy zazwyczaj kabinie. Brodzik, choć z pozoru mniej widoczny, znacząco wpływa zarówno na estetykę całej aranżacji, jak i na funkcjonalność łazienki. Czym kierować się podczas doboru tego elementu?

Po pierwsze - wybierz brodzik z nowoczesnego materiału

Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie brodzik zacznie nas z czasem irytować, jeśli będzie niedopracowany pod względem funkcjonalności. Trudności w czyszczeniu, śliska powierzchnia czy niska odporność materiału mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Jak znaleźć brodzik, który nie tylko będzie dobrze się prezentował, ale także służył przez lata?

Przykładem takiego rozwiązania jest brodzik wykonany z materiału łączącego proszek mineralny i żywicę syntetyczną, np. Geberit Sestra. Takie połączenie daje wygodną, strukturalną powierzchnię użytkową. Nowoczesny kształt i zastosowana technologia gwarantują komfort użytkowania oraz design przyjemny dla oka. 

Po drugie - kolor brodzika, który pasuje do aranżacji

Remont łazienki jest chyba najbardziej uciążliwy dla wszystkich domowników, dlatego wybierając wyposażenie, warto postawić na klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, które będą tworzyć dobre tło dla różnych aranżacji. Przykładem może być brodzik Geberit Olona, który charakteryzuje matowy, biały kolor, designerski odpływ z delikatną chromowaną otoczką wokół pokrywy oraz gładka powierzchnia z wytrzymałej żywicy kamiennej. Co więcej, brodzik może być stosowany również w łazienkach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.

A może kabina bez brodzika?

Jeżeli cenisz minimalizm i nowoczesną, oszczędną estetykę, właściwym rozwiązaniem będzie rezygnacja z brodzika. To popularny zabieg, jednak wymagający wyboru przemyślanych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich może być odpływ liniowy. Wpusty odpływów liniowych dzięki swojej budowie i kształtowi można zamontować bezpośrednio przed ścianą lub w dowolnym miejscu na podłodze. Odpływ jest również łatwy do utrzymania w czystości - został wyposażony w innowacyjny wkład grzebieniowy, która zatrzymuje brud. Jej osłonę można bez problemu zdjąć, co pozwala na łatwy dostęp do zanieczyszczonych powierzchni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także