Łazienka dla dwojga - 12 nowoczesnych rozwiązań

Łazienka dla dwojga - 12 nowoczesnych rozwiązań

Autor: Anna Usakiewicz
27 cze 2019 09:54

Łazienka dla niej i dla niego to nie tylko pomieszczenie sanitarne, ale również miejsce wspólnego relaksu. Urządzając takie wnętrze weźmy pod uwagę jego liczne funkcje oraz różne potrzeby obojga użytkowników.

Łazienka dla dwojga może być idealnym miejscem wspólnego relaksu.

Relaks w kąpieli

Kąpiel w obszernej wannie, do tego świece i kieliszek szampana, to pomysł na niejeden romantyczny wieczór. Łazienkę w salon kąpielowy z powodzeniem zmieni model wolnostojący lub do zabudowy, którego wymiary i kształt pozwolą na wygodną kąpiel dwóch osób. Najlepiej sprawdzi się wanna symetryczna o długości co najmniej 170 cm. Wanna dla dwojga powinna mieć centralnie umieszczony odpływ, co dodatkowo podnosi komfort kąpieli. Przydadzą się również dodatkowe akcesoria, np. zagłówki, póki czy stoliki pomocnicze, na których postawimy drobiazgi tworzące nastój kąpieli. Wanny wolnostojące najlepiej kompletować z armaturą do montażu w podłodze, jeżeli zdecydujemy się na model do zabudowy montowany przy ścianie, rozważmy zakup wanny napełnianej przez przelew.

Dodaj dwa do dwóch

Strefa umywalki w łazience dla dwojga to miejsce, gdzie funkcjonalność jest szczególnie istotna. Aby każdy z użytkowników mógł wygodnie wykonywać czynności związane z poranną i wieczorną toaletą, najlepiej wyposażyć tę strefę w dwie osobne umywalki z dopasowaną baterią. Bez względu na to czy zdecydujemy się na umywalki nablatowe czy meblowe, warto umieścić je na obszernym blacie lub wybrać model z blatem odkładczym oferującym miejsce na przybory toaletowe jego i jej. Nad umywalkami powinno zawisnąć duże lustro lub dwa oddzielne. Nie zapominajmy również o odpowiednim oświetleniu. Możemy wybrać nowoczesne lustro z wbudowanym oświetleniem LED, albo designerskie kinkiety czy lampy wiszące, które podkreślą charakter aranżacji. W tak urządzonej strefie umywalki użytkownicy mogą jednoczenie przygotować się do wyjścia – wygodnie i nie tracąc czasu.

Razem, ale osobno

We wspólnej przestrzeni każdy z użytkowników powinien mieć miejsce tylko dla siebie. Dotyczy to zwłaszcza przechowywania osobistych akcesoriów, kosmetyków i przyborów toaletowych. Ponieważ zwykle mamy ich sporo, ważnej jest, aby były uporządkowane, a kobiece i męskie drobiazgi nie mieszały się ze sobą w łazienkowych szafkach i szufladach. Pamiętajmy o tym wybierając meble łazienkowe. Pod umywalkę najlepiej wybrać konsolę lub szafkę z co najmniej dwiema szufladami, a ich wnętrze zorganizować za pomocą specjalnych systemów wewnętrznej organizacji. Dzielą one wnętrze szuflady na przegródki, których wielkość można dopasować do kształtu przechowywanych przedmiotów, pozwalają utrzymać porządek i zapobiegają przesuwaniu się zawartości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także