×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łazienka w kolorze. Jak dobrać kabinę prysznicową?

Łazienka w kolorze. Jak dobrać kabinę prysznicową?

Autor: Justyna Łotowska
12 paź 2022 16:45

Złita, czarna, a może chromowana? Jaki kolor kabiny wybrać, jesli podoba ci się łazienka z niebieskimi, zielonymi, czarnymi czy różowymi płytkami? Podpowiadamy!

  • Coraz więcej łazienek urządza się dziś w mocnych kolorach. 
  • Na ostatnich targach Cersaie w Bolonii dominowały kolory jak pomarańczowy wpadający w ceglasty, niebieski z nutą szarości lub zieleni, ale też ciemny róż.
  • Dobierając kabinę prysznicową lub parawan do łazienki z mocno zaznaczonym kolorem mamy dwie możliwości. Możemy wybrać modele bezramowe, które neutralnie wtopią się w aranżacje.
  • Drugim sposobem jest postawienie na rozwiązania o wyrazistym stylu, z detalami korespondującymi z całością aranżacji.

Nasycone kolory, ciemniejsze tonacje oraz kojarzące się z luksusem złote, miedziane lub czarne detale coraz śmielej goszczą w naszych łazienkach. Wprowadzają do niej kojącą zmysły atmosferę, w której kąpiele czy pielęgnacyjne rytuały stają się jeszcze bardziej przyjemne.

Łazienka z charakterem - trend na 2023

W stylu urządzania wnętrz już od kilku lat zaznacza się odwrót od bezosobowego, ziejącego chłodem minimalizmu. Przytulny charakter domu doceniamy też bardziej, odkąd przyszło nam w nim spędzać nieco więcej czasu. Nawet popularny styl skandynawski sięgnął po głębokie kolory i ciemne tonacje.

Dziś chcemy, by nasze cztery kąty były urządzone w sposób, który wyraża naszą osobowość i styl życia. Dlatego projektowane obecnie domy i mieszkania są bardzo komfortowe i mają unikalny charakter. Mają cieszyć nasze oczy i zachwycać gości.

Kabina do łazienki w zielonym kolorze - złote akcenty wyglądają świetnie. Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina do łazienki w zielonym kolorze - złote akcenty wyglądają świetnie. Fot. mat. prasowe Radaway

Jakie kolory i wzory w łazience?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto w pierwszej kolejności zadać je sobie lub domownikom. W końcu łazienka to najintymniejsza przestrzeń domu. Tu nasz odbierany wieloma zmysłami komfort powinien być wysunięty na pierwszy plan.

A jeżeli nie możemy się zdecydować na kolor, to dobrze jest przejrzeć aktualne trendy. Najnowszą ich garść przyniosły niedawne targi Cerasaie w Bolonii. Zaznaczała się na nich obecność kolorów o głębszej tonacji. Znaleźć tam można było pomarańczowy wpadający w ceglasty, niebieski z nutą szarości lub zieleni, ale też ciemny róż.

Urządzając więc łazienkę możemy postawić na jeden z tych kolorów, bądź też wykorzystać go na jednej ze ścian, jej fragmentów, w niszy, lub też wprowadzić go w strefie prysznica.

Innym zabiegiem, który z pewnością ożywi łazienkę będzie połączenie koloru ze wzorem imitującym tapetę, rośliny, lastryko czy też wyraziste wzory kamieni, których złoża się wyczerpują.

Kabina bezramowa do ciemnej łazienki. Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina bezramowa do ciemnej łazienki. Fot. mat. prasowe Radaway

Jaki kolor kabiny lub parawanu w łazience?

Dobierając kabinę prysznicową lub parawan do łazienki z mocno zaznaczonym kolorem mamy dwie możliwości. Możemy wybrać modele bezramowe, które neutralnie wtopią się w aranżacje. 

Drugim sposobem jest postawienie na rozwiązania o wyrazistym stylu, z detalami korespondującymi z całością aranżacji. Należą do nich modele w połyskującym złocie, które będą pięknie odznaczać się na tle ciemnych i nasyconych barw ścian.

Natomiast zwolenników modnego czarnego matu z pewnością zainteresuje kabina prysznicowa z czarnymi uszczelkami i czarnymi ramami. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także