Łazienka z wanną: dobre pomysły do mieszkania w bloku

Łazienka z wanną: dobre pomysły do mieszkania w bloku

Autor: Justyna Łotowska
17 lis 2020 10:27

Marzysz o łazience z wanną? To bardzo popularne rozwiązanie, także w łazienkach w bloku! Zobaczcie, jak można urządzić łazienkę z wanną w bloku i przeczytajcie nasze porady, jak wybrać wannę do łazienki.

W łazience w bloku liczy się przede wszystkim metraż. Najczęstszym wyborem do blokowej łazienki będzie więc klasyczna wanna prostokątna. Takie wanny dostępne są zwykle w wymiarach 140-70, choć w sklepach znajdziesz też modele krótsze, dłuższe i szersze. W pierwszej kolejności musisz ją dopasować do wielkości swojej łazienki, biorąc pod uwagę nie tylko miejsca na wannę, ale i przestrzeń wokół niej. Pamiętaj przy tym, że aby wygodnie wychodzić z wanny, powinienieś mieć przy wyjściu co najmniej 50 cm wolnej przestrzeni. 

Czytaj też: Mała łazienka z wanną: 15 pomysłów z polskich mieszkań. Zobacz je wszystkie!

Jaka głębokość wanny do łazienki?

Oprócz wymiarów wanny duże znaczenie ma także jej głębokość. Jeśli z wanny będą korzystać domownicy wysokiego wzrostu, warto zadbać aby wanna była głębsza. Duże znaczenie ma też wyprofilowanie dna - warto wypróbować w sklepie wannę, by sprawdzić czy siedząc w niej czujesz się wygodnie i komfortowo!

Narożna, przyścienna, czy wolnostojąca? Jaką wannę wybrać?

Wybierając wannę do łazienki i urządzając to pomieszczenie masz kilka różnych opcji. Wannę możesz umieścić przy ścianie (wanna przyścienna). Możesz też ustawić ją w rogu łazienki (wanna narożna). I wreszcie umieścić tak, by stała bez sąsiedztwa ścian (wanna wolnostojąca). Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, a wybierając je musisz dopasować model wanny do wielkości twojej łazienki i umiejscowienia w niej innych sprzętów, przede wszystkim sanitariatu i umywalki. 

Wanna prostokątna to sprawdzony wybór w małych łazienkach. Są dostępne w różnych wymiarach, dopasujemy je więc do każdego metrażu. A po instalacji specjalnego parawanu taka wanna może też pełnić funkcję kabiny prysznicowej! 

Czytaj także: Łazienka z wanną: gotowe projekty, galeria zdjęć

Z kolei wanna narożna bywa krótsza niż prostokątna, może więc sprawdzić się w naprawdę małych łazienkach. 

Wanna wolnostojąca to idealny wybór do dużych łazienek, ale w tej chwili w sklepach jest też sporo modeli takich wanien, które dobrze sprawdzą się w małych wnętrzach! Warto dokładnie przejrzeć ofertę producentów i sklepów, pytać, sprawdzać i oglądać. Na pewno pomogą też w tym inspiracje z naszej galerii ciekawych projektów łazienek z wanną. 

Zobacz także: Bateria do wanny: jaką wybrać? Zobacz piękne łazienki

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także