Mała łazienka - dobre pomysły do strefy kąpieli

Mała łazienka - dobre pomysły do strefy kąpieli

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 sie 2019 10:51

Urządzenie strefy kąpieli na niewielkim metrażu nie musi spędzać nam snu z powiek. Wybierając wyposażenie dedykowane do małych wnętrz możemy cieszyć się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką oferowanych rozwiązań.

Właściciele małych łazienek coraz częściej decydują się na strefę kąpieli w formie kabiny prysznicowej, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza kabiny narożne, a na bardzo ograniczonym metrażu – półokrągłe lub pięciokątne. Możemy pokusić się również o wariant kabiny prostokątnej, ale ze składanymi drzwiczkami. W łazienkach o niestandardowym kształcie, z nieustawnymi wnękami, strefę kąpieli można urządzić w jednej z takich wnęk, instalując drzwi wnękowe. Do tak urządzonej strefy prysznica idealnie pasować będzie płaski brodzik lub odpływ liniowy, które nie przytłoczą aranżacji wnętrza, zapewniając łatwy dostęp do kabiny. Aranżacyjną kropką nad „i” będzie dyskretna armatura podtynkowa.

Wielu osobom strefa kąpieli nieodłącznie kojarzy się z wanną, w której mogą się wygodnie położyć i wypocząć. Wbrew pozorom miejsce dla wanny znajdzie się również w małej łazience. Do szczególnie niewielkich przestrzeni dedykowane są wanny narożne, często półokrągłe lub asymetryczne, wyprofilowane tak, aby zajmować jak najmniej miejsca. W nieco większej łazience świetnie sprawdzi się klasyczna prostokątna wanna przyścienna, a nawet... wanna wolnostojąca. Producenci coraz częściej mają bowiem w swojej ofercie wolnostojące modele w kompaktowych rozmiarach, dedykowane do łazienek w blokach. Dla tych, którzy chcą cieszyć się wygodami wanny i kabiny w jednym stworzone zostały wanny z parawanem prysznicowym. Niektórzy producenci oferują również wanny z drzwiami, które zapewniają łatwy dostęp do strefy kąpieli niczym prawdziwa kabina.

Zobacz także: Niewielkie mieszkanie - piękne, kobiece wnętrze

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także