PARTNER PORTALU
Mała łazienka - tak połączysz wannę i prysznic

Mała łazienka - tak połączysz wannę i prysznic

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 gru 2017 10:29

Długie, odprężające kąpiele czy szybki prysznic? Relaksujący czas w wannie pełnej wody czy oszczędność i ekologia?

Jeśli urządzamy łazienkę o małym metrażu, takie pytania na pewno pojawią się w naszej głowie. Czy można pogodzić ze sobą wszystkie te aspekty i potrzeby? Tak – jeśli wybierzemy wariant „dwa w jednym”, czyli wannę połączoną z prysznicem.

Bywa, że opinie na temat prysznica i kąpieli są w rodzinie podzielone. Zwolennicy tego pierwszego twierdzą, że długie wylegiwanie się w wannie wysusza skórę. Dodatkowo, aby wypełnić wannę, trzeba zużyć około trzy razy więcej wody niż biorąc kilkuminutowy prysznic. Miłośnicy kąpieli zwracają za to uwagę na jej odprężający i kojący charakter. Faktem jednak jest, że niezależnie od naszych upodobań, przydaje się i jedno, i drugie. Nawet absolutni entuzjaści natrysku docenią walory wanny, gdy w rodzinie pojawią się dzieci. I odwrotnie – wielbiciele długich kąpieli, w trakcie gorącego lata, chętnie wezmą orzeźwiający prysznic.

Za parawanem

Jest sposób na to, aby, nawet na małym metrażu, mieć i jedno, i drugie. Możliwość tę zawdzięczamy parawanom nawannowym, dzięki którym w wannie możemy stworzyć wygodną strefę prysznicową. Parawany nawannowe Easy, dostępne w opcji jedno- i dwuskrzydłowej, są także bardzo komfortowe w użytkowaniu. Obrotowe skrzydło pozwala bowiem na wygodne składanie i rozkładanie parawanu. Dodatkowo, jest on łatwy w utrzymaniu w czystości – powłoka Clean Pro, którą jest obustronnie pokryty, zapobiega osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń. „Kabina prysznicowa” w wannie jest więc nie tylko rozwiązaniem niezwykle praktycznym, ale także estetycznym - czysta szyba będzie elegancko wyglądać w naszej łazience.

Pełen komfort kąpieli

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami większej łazienki, warto pomyśleć o wannie narożnej - w zależności od powierzchni i planu aranżacji łazienki – symetrycznej lub asymetrycznej. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem będzie taka z wygodnym siedziskiem, na przykład asymetryczna wanna z kolekcji Sicilia lub symetryczna Venus. Wszystkie wanny marki Cersanit mają podwójnie wzmocnione dno, które zapewnia trwałość, komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Funkcjonalne, stylowe i oszczędne

Niezależnie od tego, czy możemy pozwolić sobie na posiadanie w łazience osobnej kabiny prysznicowej, czy też zdecydujemy się na rozwiązanie „dwa w jednym”, ważną kwestią jest również wybór baterii. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd armatury, ale także na wykorzystane w niej technologie. 

Prysznic dla relaksu i zdrowia

Do strefy prysznicowej w wannie potrzebny będzie także zestaw natryskowy. Możemy zdecydować się na taki z drążkiem i uchwytem przesuwnym lub z uchwytem punktowym. Aby swobodnie wziąć prysznic, bez konieczności trzymania w ręku słuchawki natryskowej, niezbędny będzie ten pierwszy. Warto zwrócić także uwagę na funkcje słuchawek.

Zarówno prysznic, jak i kąpiel mogą dać nam dużo przyjemności. Niezależnie od metrażu naszej łazienki nie musimy rezygnować ani z jednego, ani z drugiego. Wanna daje możliwość, aby połączyć dwa w jednym i, w zależności od potrzeb i czasu, jakim dysponujemy, brać długą, odprężającą kąpiel lub szybki prysznic w komfortowych warunkach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także