Mała łazienka z prostokątną wanną: 10 pomysłów do mieszkania w bloku

Mała łazienka z prostokątną wanną: 10 pomysłów do mieszkania w bloku

Autor: Justyna Łotowska
02 lis 2022 18:26

Wanna w łazience to ponadczasowy i uniwersalny pomysł. Do małych łazienek w bloku najlepszym rozwiązaniem są wanny prostokątne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek i 10 aranżacji z prostokątną wanną w łazience.

  • Duża rozpiętość długości i szerokości wanny prostokątnej pozwala na umieszczenie wanny w każdej przestrzeni - także w przypadku istniejącej wnęki.
  • Przyjmuje się, że najbardziej komfortowa wanna to ta, której długość będzie 10 lub 15 cm krótsza od naszego wzrostu. Dlatego też jednymi z najczęściej wybieranych wariantów rozmiarowych są te modele o długości od 140 do 170 cm.
  • Wanna w kształcie prostokąta będzie pasowała praktycznie do każdej łazienki, bez względu na styl, w jakim została ona urządzona.
  • Czytaj też: Parawan nawannowy: wanna i kabina w jednym. To rozwiązanie jest super!

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele wanien w różnych formach i kształtach, czy wyposażeniu. Jednak to właśnie te prostokątnie cieszą się niesłabnącą popularnością i są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Dzieje się tak, ponieważ posiadają one liczne zalety, które przekładają się na komfort jej użytkowania na co dzień.

Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt Ewelina Matyjasik-Lewandowska. Fot. Tomasz Kazaniecki
Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt Ewelina Matyjasik-Lewandowska. Fot. Tomasz Kazaniecki

Prostokątna wanna - dopasowana do potrzeb

Jak wiadomo nie każdy może pochwalić się łazienką sporych rozmiarów. Wręcz przeciwnie- często do dyspozycji mamy niewielkie pomieszczenie. Warto pamiętać o tym, że nawet w niedużej przestrzeni możemy zamontować wannę - szczególnie prostokątną.

Dlaczego? Dzięki temu, że jest to jeden z najpopularniejszych kształtów, na rynku możemy spotkać wiele modeli o różnej wielkości. Duża rozpiętość długości i szerokości pozwala na umieszczenie wanny w każdej przestrzeni - także w przypadku istniejącej wnęki.

Warto także – o ile oczywiście pozwolą na to warunki metrażowe- dopasować wannę do warunków fizycznych jej Użytkowników. Przyjmuje się, że najbardziej komfortowa wanna to ta, której długość będzie 10 lub 15 cm krótsza od naszego wzrostu. Dlatego też jednymi z najczęściej wybieranych wariantów rozmiarowych są te modele o długości od 140 do 170 cm.

Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt wnętrza i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz
Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt wnętrza i zdjęcia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Jaki styl łazienki lubisz? Wanna prostokątna pasuje do każdego

Oferta wanien prostokątnych jest najszerszą na rynku. Wanny te od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wanna w kształcie prostokąta będzie pasowała praktycznie do każdej łazienki, bez względu na styl w jakim została ona urządzona.

Dodatkowym atutem jest jej ponadczasowość. Wanna prostokątna jest bowiem modelem klasyczny i elegancki, który nie wychodzi z mody. Doskonale sprawdzi się ona w łazienkach osób, które cenią symetrię oraz chcą wpisać wannę w przestrzeń o kształcie prostokąta.

Do małych łazienek polecamy także wannę prostokątną ze strefą prysznica, czyli z parawanem. Daje ona możliwość połączenia dwóch funkcji kąpielowych - wygodnej kąpieli oraz przy dodatkowym zastosowaniu parawanu nawannowego - kąpieli pod prysznicem.

Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz
Mała łazienka z prostokątną wanną. Projekt Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także