×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modna czarna łazienka: jak stosować czarny kolor w łazience?

Modna czarna łazienka: jak stosować czarny kolor w łazience?

Autor: Justyna Łotowska
27 lut 2023 12:46

Czy czarna łazienka to dobry pomysł? Oczywiście! Czarne dodatki, baterie, a nawet umywalki, wanny czy płytki są dziś bardzo modne!

W ostatnich latach porzuciliśmy utarte przekonanie o tym, że czarny to kolor wyłącznie do dużych i jasnych przestrzeni. Chętnie używamy go w aranżacjach, nawet jeśli nie jako odcień dominujący, to chociaż w detalu. Niekwestionowanym atutem czerni jest jej ponadczasowość, która sprawia, że kolor ten nie traci na aktualności, zawsze wygląda elegancko i przyciąga spojrzenia.

Czarny - kolor do każdego wnętrza

Czerń pasuje w zasadzie do każdego stylu. Świetnie uzupełnia najmodniejsze ostatnio wnętrza w klimacie modern classic, skandynawskim czy loftowym. Jest to odcień uniwersalny, który niemal w każdej przestrzeni znajdzie zastosowanie pod postacią wyrazistego, kontrastowego akcentu lub też w większej ilości.

Choć wielu określiłoby czerń jako odcień chłodny i przytłaczający, to tak naprawdę kolor ten potrafi zbudować naprawdę przytulny efekt.

Kluczem do udanej aranżacji jest połączenie czerni z ciepłymi odcieniami beżu lub szarości i podkreślenie jej nastrojowym oświetleniem. Uzyskamy w ten sposób niezwykle klimatyczne wnętrze.

Czarny kolor w łazience

W niewielkich i ciasnych pomieszczeniach, czyli np. w łazience, kolor czarny powinniśmy ograniczyć jedynie do detali. Jedna ściana utrzymana w tym odcieniu absolutnie wystarczy. W przeciwnym razie pomniejszymy optycznie i tak już małe wnętrze.

Dobrym wyjściem jest zastosowanie czarnej armatury łazienkowej. Na tle jasnej łazienki będzie stanowiła ona prawdziwą ozdobę wnętrza i sprawi, że nabierze ona modnego, nowoczesnego charakteru. Wymiana armatury jest dobrym pomysłem na tanie i szybkie odświeżenie łazienki.

Wybór odpowiedniego koloru musi jednak iść w parze z funkcjonalnością. Sprzęty łazienkowe powinny nam służyć bezawaryjnie przez długie lata, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, zwróćmy szczególną uwagę na ich jakość i technologię wykonania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także