PARTNER PORTALU
Modna łazienka: pomysły na prysznic z odpływem

Modna łazienka: pomysły na prysznic z odpływem

Autor: Anna Usakiewicz
25 maj 2016 12:13

Kabiny prysznicowe bez brodzika na dobre zagościły w polskich łazienkach. Nic dziwnego – są funkcjonalne, minimalistyczne i pozwalają na swobodną aranżację wnętrza.

Niezbędnym elementem, gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody prysznicowej, są odwodnienia liniowe. Ze stali nierdzewnej, szklane, do wypełniania kamieniem lub płytkami – szeroki wybór odwodnień liniowych TECEdrainline gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni prysznicowej.

Szlachetność stali

Stal nierdzewna, ze względu na swoją uniwersalną, odporną na zmieniające się trendy estetykę, znajdzie zastosowanie zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i w łazienkach urządzonych w tradycyjnym stylu. W ofercie odwodnień liniowych TECEdrainline znajdziemy kompletne systemy wraz z rusztami wykonanymi ze stali polerowanej błyszczącej lub szczotkowanej matowej. Produkty dostępne są w 7 wzorach (basic, lines, drops, royal, quadratum, organic i steel II), w kilku długościach (700, 800, 900, 1000, 1200 i 1500 mm). Widoczna szerokość rusztów wynosi 66 mm. System umożliwia montaż rynien ze stali szlachetnej nie tylko między strefą suchą i mokrą, ale także bezpośrednio przy ścianie. Wymagany minimalny kąt nachylenia posadzki w kierunku rynny wynosi zaledwie 1%, co sprawia, że jest praktycznie niezauważalny. Zamknięty korpus ze stali nierdzewnej nie posiada niedostępnych przestrzeni, dzięki czemu jest łatwy w czyszczeniu. Rurka spiętrzająca syfonu (opcja dodatkowa) posiada wewnętrzną membranę uszczelniającą, która minimalizuje parowanie stojącej wody oraz stanowi zaporę przed insektami. 

Szklana dyskrecja

W nowoczesnych łazienkach, w których kabiny prysznicowe pozbawione są brodzika, a posadzki wykonane ze szkliwionych płytek, dobór odwodnienia liniowego podyktowany jest m.in. walorami estetycznymi. Ruszty TECEdrainline wykonane ze szkła to rozwiązanie, które zapewnia skuteczne odwodnienie łazienki, pozostając przy tym niewidocznym dla oka. Ekskluzywny ruszt, wykonany z wysokiej jakości materiałów, dyskretnie integruje się z powierzchnią posadzki. Szklane ruszty TECEdrainline dostępne są w wersji białej, zielonej oraz czarnej. W skład systemu wchodzą także rynny odpływowe ze stali nierdzewnej z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System oraz niezbędne do montażu akcesoria. Odporność na obciążenia rusztu wynosi 300 kg, a widoczna szerokość to zaledwie 52 mm. Dzięki bezspoinowym i zamkniętym korpusom utrzymanie rynny prysznicowej w czystości jest niezwykle proste. Dostępne długości rynny: 700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm. 

Minimalizm ukryty w kamieniu 

Podłogi z kamienia naturalnego to silny trend w aranżacji wnętrz sanitarnych. Montaż odwodnienia liniowego wymaga jednak zastosowania rozwiązań instalacyjnych dedykowanych tego typu materiałom. TECEdrainline do kamienia naturalnego to połączenie niebanalnej estetyki i wysokiej funkcjonalności. System składa się z rynny odpływowej z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System, rusztu wypełniającego ze stali nierdzewnej oraz niezbędnych do montażu akcesoriów. Dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie delikatna szczelina. Dostępne długości rynny: 700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm.

Odpływ pod płytką

Rozwiązania typu plate, czyli ruszty do wklejania płytek ceramicznych, idealnie dopasowują się do posadzki i pozwalają na ukrycie odpływu. W efekcie widoczna pozostaje tylko wąska szczelina. Bezspoinowy korpus rynny wykonany został ze stali nierdzewnej i zaprojektowany w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jego łatwe czyszczenie. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji gwarantuje Seal System, certyfikowany przez niezależny niemiecki instytut badawczy. Zastosowana (opcjonalnie) tuleja z membraną nie tylko zapobiega parowaniu wody, ale także jest zaporą dla piany oraz insektów. Dostępne długości rynny: 700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także