×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modny prysznic: wybierz dobrą rączkę natryskową

Modny prysznic: wybierz dobrą rączkę natryskową

Autor: Urszula Tatur
17 maj 2021 13:19

Współczesne prysznice połyskują chromem, zachwycają designem rączek natryskowych i ich funkcjonalnością. Pięknie prezentują się w przestrzeni łazienkowej na tle płytek czy eleganckiej mozaiki.

Doktor Priessnitz (1799-1851) był samoukiem pasjonującym się medycyną niekonwencjonalną. Spopularyzował wodolecznictwo. Wymyślił pierwowzór urządzenia do polewania się strumieniem lecącej z góry wody, które od jego nazwiska wzięło nazwę.
Gdyby Vinzenz Priessnitz mógł zobaczyć, jaką popularnością dziś cieszy się prysznic, którego pierwowzór stworzył, miałby powody do zadowolenia. 

Współczesne prysznice połyskują chromem, zachwycają designem rączek natryskowych i ich funkcjonalnością. Pięknie prezentują się w przestrzeni łazienkowej na tle płytek czy eleganckiej mozaiki. Często nie potrzebują kabiny ani brodzika.

Przykładem stylizacja w białą cegiełkę z odpływem liniowym Ora w podłodze, będąca perfekcyjnym połączeniem nowoczesności z przeszłością. Okazały żyrandol z kryształkami nawiązuje do dawnych wnętrz pałacowych. Rączka natrysku Dritto o okrągłej główce i miękkiej linii korpusu ma subtelną formę. Posiada jedną funkcję strumienia (deszcz) i praktyczny system usuwania kamienia wapiennego. Towarzyszą jej okrągła podtynkowa bateria Algeo z dyskretnym przełącznikiem, a także wąż prysznicowy i deszczownia.

Miłośnicy retro czy vintage mogą do aranżacji dobrać specjalny model prysznica inspirowany wzornictwem z początku XX wieku. Poszczególne jego elementy, w tym rączka natryskowa, są stylizowane na dawne, ale posiadają wszystkie cechy charakterystyczne dla nowoczesnego urządzenia.

Do kompozycji o zielonych płytkach heksagonalnych projektant wybrał rączkę natryskową Sole. Jest prosta w formie i ma trzy funkcje: deszcz, strumień lekki i mieszany. Podstawowy strumień deszczowy świetnie sprawdza się w przypadku szybkiej, odświeżającej kąpieli. „Lekki” strumień odpręża, relaksuje. Strumień mieszany to kombinacja dwóch pozostałych funkcji.

Rączki prysznicowe mają różne kształty: od okrągłych po proste, geometryczne formy. W aranżacji z efektownym dekorem o motywie kwiatowym wykorzystano na przykład interesujący – prostokątny – model Quadro, jednofunkcyjny, chromowany, z systemem łatwego czyszczenia. Towarzyszy mu punktowy uchwyt natrysku z regulacją kąta ustawienia rączki. Projektant dobrał do tej stylizacji podtynkową baterię wannowo-natryskową Metalia 57 z uchwytem i przełącznikiem, a także wylewką zamontowaną obok.

Dla ceniących nie tylko oszczędną, geometryczną formę, lecz także oszczędne gospodarowanie wodą, optymalnym wyborem będzie rączka Amigo VerdeLine. Jest wyposażona w system napowietrzania strumienia wody, który sprawia, że wykorzystujemy jej mniej. Posiada również ogranicznik przepływu wody pozwalający zmniejszyć jej zużycie o 50 procent.

Jeśli lubimy relaksować się pod prysznicem, komfort kąpieli pozwoli nam zwiększyć rączka wielofunkcyjna, w której możemy wybierać spośród kilku rodzajów strumienia. Rączka Sera ma aż pięć funkcji: deszcz, masaż, strumień mieszany, lekki, mgła. Dzięki funkcji masującej szybciej zregenerujemy się, będziemy bardziej pobudzeni, a dodatkowo zadbamy o sprężystość skóry. Strumień masujący jest również idealny, gdy lubimy brać szybki zimny prysznic, hartujący nasz organizm. Mgiełka wodna przyjemnie nas za to ochłodzi, nawilży skórę. Zapewni wytchnienie nawet w najbardziej upalny dzień.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także