PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: 10 pomysłów na domowe spa. Świetne zdjęcia!

Nowoczesna łazienka: 10 pomysłów na domowe spa. Świetne zdjęcia!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 gru 2020 09:46

Jak urządzić stylowe, domowe spa w swojej łazience? O czym warto pamiętać? Jakie kolory wybrać? Zobaczcie kilka fajnych pomysłów na urządzenie spa w domowej łazience.

Nowoczesne salony SPA z powodzeniem realizują zasadę umiaru i złotego środka – króluje w nich spokój, a także stylowe nawiązanie do klasyki architektury i ponadczasowego piękna natury. 

Jasne kolory

Biel uspokaja, beże i szarości przypominają o wdzięku natury. Razem stanowią uniwersalny, sprawdzony duet – niezależnie od wybranych tonacyjnych proporcji. Wzorem salonów SPA, korzystając z mocniejszej kolorystyki dekorów, warto podzielić przestrzeń na poszczególne sekcje. Mocniejsze barwy przy ścianie z prysznicem albo wnęce z wanną dodadzą wnętrzom głębi, podczas gdy jasność pozostałych ścian pomoże utrzymać lekki i delikatny charakter całości łazienki.

Podziały mogą być wertykalne lub horyzontalne. Przy tych drugich pomocne okażą się węższe płytki ceramiczne, które zastosować można zarówno tuż przy podłodze, jak i na dowolnej wysokości ściany lub sąsiadujących ze sobą ścian. Pas szarości w ciekawy sposób wpływa na optykę przestrzeni – podkreślając harmonię i symetryczność ścian.

Spokoju i relaks

Do opisanych już kolorów i pomysłów, warto dodać zapach lasu lub morskiej bryzy oraz klimatyczne oświetlenie – ledową jasność i miękkie płomienie świec. A może piżmo, cynamon albo drzewo sandałowe pod postacią kadzideł i olejków? Tak by zmysłowe doświadczenia płynące z relaksu w dobrze zaprojektowanej przestrzeni działały multisensorycznie i skutecznie.

Decydując się na lokalizację oraz rozkład łazienki, warto również zadbać o piękny widok za oknem, dzięki któremu poranna lub wieczorna kąpiel będzie jednocześnie kontemplacyjnym doświadczaniem świeżości wiosennej zieleni lub ciszy miejskich, zimowych krajobrazów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także