PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka - 10 pomysłów na większy metraż

Nowoczesna łazienka - 10 pomysłów na większy metraż

Autor: Anna Usakiewicz
29 kwi 2019 08:22

Urządzając łazienkę o dużym metrażu starajmy się jak najlepiej wykorzystać potencjał przestrzeni i urządzić wnętrze z myślą o różnych przyzwyczajeniach i potrzebach jego użytkowników. Warto mieć również na uwadze aktualne trendy.

Duża łazienka to marzenie niejednej pary, bowiem funkcjonalnie zaprojektowana i dobrze wyposażona przestrzeń umożliwi korzystanie z łazienki dwóm osobom jednocześnie.

Dla dwojga

Dwie umywalki (nablatowe albo z postumentem) albo jedna, podwójna umywalka, a nad nimi lustra i oboje mogą komfortowo wykonywać czynności związane z poranną i wieczorna toaletą. Jest również miejsce na szafki pod blatem umywalkowym czy wiszące szafki lustrzane, w których pomieszczą się wszystkie akcesoria obojga użytkowników. Przestrzeń dużej łazienki warto również zaplanować tak, aby umożliwić także każdemu z użytkowników korzystanie z ulubionej formy kąpieli. Wykorzystajmy metraż optymalnie, aby w strefie kąpielowej znalazły się i wanna i kabina prysznicowa. Wybór wyposażenia pod względem wymiarów, kształtów i sposobów montażu jest bardzo duży. Możemy zdecydować na wannę wolno stojącą lub do montażu w narożniku, klasyczną kabinę lub prysznic we wnęce.

Otwarty prysznic

W dużej łazience strefa prysznica może być naprawdę wygodna i dobrze wyeksponowana. To idealne warunki dla kabiny typu walk-in, a także otwartego prysznica, którego granice wyznaczone są umownie, np. za pomocą okładzin. Wybierając kabinę typu walk-in oddzielimy strefę natrysku od reszty łazienki za pomocą pojedynczej tafli szkła, a jej wielkość zależy tak naprawdę wyłącznie od nas. Nawet jeżeli zdecydujemy się na brodzik, to niezwykle szeroka oferta formatów (nawet do 100x180 cm) pozwoli dopasować odpowiedni model. W dużej łazience możemy sobie pozwolić na ciemne kolory, na czele z niezwykle modną w tym sezonie czernią i wybrać kabinę z czarnymi profilami, czarny lub grafitowym brodzi (ze stali emaliowanej lub kompozyty). Na dużych płaszczyznach ścian i podłóg pięknie będę prezentowały się – znajdujące się obecnie na szczycie listy wnętrzarskich trendów – płytki ceramiczne i gresowe imitującej piękno kamieni naturalnych w ciemnych odcieniach. Duże przestrzenie nie boją się ciemnych barw, a wzór kamienia pozwoli stworzyć atmosferę domowego SPA.

Wanna w centrum

W przeciwieństwie do łazienek o małym metrażu, do których wybieramy zwykle asymetryczne wanny do zabudowy w narożniku, aby pośrodku pozostawić przestrzeń umożliwiającą poruszanie się, w dużych łazienkach możemy sobie pozwolić na wolno stojące modele wanien, umieszczone nawet w samym centrum. Niezwykle wyrafinowane kształty, finezyjne linie, formy zarówno klasyczne jak i nowoczesne to cechy, które sprawiają ze tego typu modele coraz częściej goszczą w domowych łazienkach. Najczęściej są to modele wykonane z materiałów kompozytowych lub stali emaliowanej. Właściciele dużych łazienek mogą wybrać także model z akrylu w rozmiarach XXL, w którym komfortowo mogą wziąć kąpiel osoby o znacznym wzroście; taka wanna będzie także idealna do kąpieli we dwoje.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także