PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: pomysły na strefę prysznica

Nowoczesna łazienka: pomysły na strefę prysznica

Autor: Urszula Tatur
03 wrz 2019 10:35

Strefa prysznica powinna być zaprojektowana w sposób, który cieszy nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką na najwyższym poziomie.

Na pierwszym planie

Urządzanie strefy prysznica zazwyczaj zaczynamy od wyboru kabiny. Na rynku dostępne są modele narożne, prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, asymetryczne, przyścienne, pięciokątne oraz walk-in. Te ostatnie cieszą się obecnie największą popularnością. Jest niezwykle wygodny i daje poczucie większej przestrzeni. Czysta tafla szkła pięknie się prezentuje, a cała strefa prysznica wtapia się w aranżację.

Równie modne co kabiny typu walk-in są dziś wnęki  prysznicowe.  Można je wyposażyć w pojedyncze lub podwójne drzwi skrzydłowe – otwierane na zewnątrz lub wewnątrz kabiny. Jeśli przestrzeń nie pozwala na więcej można wybrać drzwi składane. W przypadku szerokiej wnęki można też dobrać pole stałe do drzwi skrzydłowych.

Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie kabiny niestandardowej, zaprojektowanej wedle indywidualnych potrzeb. Możliwość personalizacji produktu szczególnie spodoba się osobom poszukującym oryginalności oraz dysponującym nietypowym wnętrzem.

Swój kawałek podłogi

Współczesny brodzik ma już niewiele wspólnego z jednokolorowymi modelami z wysokim progiem o zestandaryzowanych wymiarach. Wykonany z nowoczesnych, odpornych na działanie czynników zewnętrznych i wytrzymałych materiałów jest on zintegrowaną częścią wystroju łazienki. Dostępny w wielu rozmiarach oraz różnych wersjach kolorystycznych pozwala na stworzenie komfortowej przestrzeni o spersonalizowanym wyglądzie.

Montaż nowoczesnych brodzików możliwy jest na kilka sposobów: na równi z posadzką, kiedy otrzymujemy jeden poziom podłogi i przestrzeni brodzika, wbudowany do połowy w posadzkę lub na posadzce. Mimo niemal płaskiej powierzchni zapewniona jest wysoka wydajność odpływu. Osłona odpływu jest zdejmowana i zapewnia tym samym łatwe czyszczenie.

Stylowe odpływanie

Doskonałą alternatywą dla brodzików są odpływy liniowe. Pozwalają one na zachowanie jednolitej podłogi w całej łazience, zarówno gdy mamy okładzinę z płytek, jak i kamienia. W sytuacji, gdy materiałem stosowanym do wykończenia posadzki są płytki ceramiczne, warto sięgnąć po specjalne ruszty, które służą do wklejania odpowiednio przyciętego wcześniej materiału, dzięki czemu odpływ może być ukryty pod warstwą płytek. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową.

Do wykończenia posadzek stosuje się już nie tylko tradycyjne płytki, ale także naturalne materiały, takie jak kamień. Taka sytuacja projektowa wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań, które pozwolą na skuteczne odprowadzenie wody prysznicowej i ukrycie odpływu. Rozwiązanie to pozwala także na utrzymanie jednego poziomu podłogi we wszystkich strefach użytkowych łazienki.

Biżuteryjny akcent

W nowoczesnej strefie prysznica baterie odrywają podwójną rolę. Nie tylko dbają o ekologiczne zużycie wody, ale też stanowią dekoracyjny akcent, będąc swoista biżuterią całej łazienki. Modna armatura natryskowa ma minimalistyczne kształty, gładkie linie i subtelną, elegancką kolorystykę. W tym sezonie jest nią niewątpliwie czerń, która doskonale wpisuje się w modną, wielkomiejską estetykę.

Wybierając baterię pod prysznic zwróćmy szczególną uwagę na sposób montażu. Do wyboru mamy armaturę natynkową i podtynkową. Nowoczesne systemy podtynkowe dają architektom, projektantom i monterom dostęp do nieskończonej ilości możliwych rozwiązań. Tworząc podtynkową instalację doprowadzającą wodę do baterii umieszczonej na ścianie, musimy jednak pamiętać, że jej „serce” będzie ukryte, najczęściej pod płytkami, a nie zawsze jest to możliwe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także