PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka. Wygodna i oszczędna. Tak możesz ją urządzić!

Nowoczesna łazienka. Wygodna i oszczędna. Tak możesz ją urządzić!

Autor: Ewa Kozioł
12 wrz 2022 12:37

Jak urządzić łazienkę? Najlepiej tak, aby była odpowiedzią na rosnące ceny oraz potrzebę oszczędzania wody. Pomogą w tym nie tylko dobre nawyki, ale i trwałe, wysokiej jakości produkty.

W czasach, gdy na naszych oczach wysychają jeziora i rzeki, rosną ceny prądu i gazu, a inflacja wymyka się spod kontroli, trzeba zacząć uważniej żyć na co dzień, ale też mądrzej inwestować. Najlepiej w produkty, które zapewniają długie lata użytkowania. Jeśli projektując na przykład łazienkę skorzystamy z oferty renomowanych firm, możemy stworzyć nie tylko wygodną i estetyczną przestrzeń, ale również taką, której przez lata nie będziemy musieli remontować, inwestować w nią i zmieniać. 

Zdjęcie: Radaway

Wybierz kąpiel pod prysznicem

Zdjęcia robione przez drony coraz częściej pokazują obrazy wysychających jezior i rzek. Faktom nie można już zaprzeczać, ale można zmienić swoje nawyki. Dziś liczy się każda oszczędzona kropla wody czy kilowatogodzina zużytej do jej podgrzania energii elektrycznej. Oszczędzając przeciwdziałamy procesom, które mogą sprawić, że w przyszłości woda w kranach będzie niedostępna. Podczas kąpieli w wannie zużywamy średnio prawie 80 l ciepłej wody i ponad 30 zimnej, podczas gdy w przypadku 5-minutowego prysznica jest to 50 l, a każda minuta krócej pod prysznicem oszczędza kolejnych 10! Zyskuje przy tym również nasze zdrowie, bo długie kąpiele w ciepłej wodzie nie są przyjazne dla skóry i niszczą jej naturalną barierę ochronną. 

Zdjęcie: Radaway

Polski producent Radaway udowadnia przy tym, że kabiny prysznicowe mogą być prawdziwą ozdobą łazienki. Dostępne są obecnie tak rozmaite ich konfiguracje i formy wykończenia, że znakomicie sprawdzą się na każdym metrażu i dopasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych. Od klasycznego, poprzez industrialny czy boho, na minimalistycznym skończywszy. Sztuką jest żyć uważnie, nie rezygnując z osobistego komfortu. 

Postaw na dobre, sprawdzone produkty

Trendy się zmieniają, przejściowe mody kreują nowe rozwiązania, kuszą nowymi kolorami, wzorami i materiałami. W łatwy sposób można jednak zapobiec potrzebie przeprowadzania częstych zmian we wnętrzach. Remonty to nie tylko dodatkowe koszty, ale również kolejne odpady. Trendy przychodzą i odchodzą, dlatego w designie najcenniejsza jest dzisiaj ponadczasowość. 

W tym właśnie duchu projektuje swoje kabiny prysznicowe i brodziki firma Radaway. Są one przede wszystkim trwałe i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Co więcej, produkowane są w Polsce, dzięki czemu firma zmniejsza ślad węglowy. Kabiny wykonane są ze szkła, a to jeden z materiałów nadających się do nieustannego recyklingu. Mają też uniwersalny charakter, który znakomicie broni się przed chwilowymi trendami. 

Zdjęcie: Radaway

Dzisiaj zwrot „raz, a dobrze” nabiera szczególnego znaczenia. Każdy z nas ma bowiem szansę wspierać gospodarkę w obiegu zamkniętym. Dokładać swoją cegiełkę do tego, by świat nieco zwolnił, i żeby nasze wnętrza miały trwały, ponadczasowy charakter. Mądrze zaprojektowane rozwiązania nie kuszą do częstych, kosztownych i generujących kolejne śmieci zmian. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także