Nowoczesna łazienka z prysznicem: 6 pomysłów na kabinę prysznicową

Nowoczesna łazienka z prysznicem: 6 pomysłów na kabinę prysznicową

Autor: Justyna Łotowska
22 lis 2022 11:43

Szukasz pomysłów na łazienkę zaskakującą, a jednocześnie zachwycającą stylem? Mamy dla Ciebie mały poradnik i 6 pomysłów na nowoczesną kabinę. Dzięki nim twoja łazienka będzie inna niż wszystkie.

Jaką kabinę prysznicową wybrać do łazienki? Dziś przyglądamy się popularnym modelom marki Radaway. 

– Gdyby zapytać osoby urządzające lub remontujące swoje cztery kąty, jakiej najbardziej pragną aranżacji, to najczęściej padają dwie odpowiedzi. Przytulnej, czyli dającej poczucie ciepła, bezpieczeństwa i kojącej zmysły. Lub też chcą łazienki z efektem „wow” czyli wnętrza unikalnego za sprawą zaskakującego i olśniewającego designu. Bo łazienka, jak każde inne miejsce w domu, jest obecnie bardzo starannie projektowana. Komfort i ergonomia są w niej tak samo ważne jak styl przez wielkie „S” – mówi Hanna Błaszak, ekspert marki Radaway.

Kabina prysznicowa ze złotymi detalami

Co powiecie na kabinę prysznicową z podwójnymi drzwiami i złotymi detalami? To doskonała propozycja do salonu kąpielowego, czyli miejsca, w którym pielęgnujemy ciało i dajemy ukojenie zmysłom. Aby osiągnąć ten efekt potrzeba wyjątkowej oprawy, niekiedy buduarowej, emanującej kobiecym pierwiastkiem. Dlatego ze złotem warto jest połączyć ciemne, nasycone kolory i mocne wzory kamienia lub lastryko.

Kabina prysznicowa ze złotymi detalami. Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina prysznicowa ze złotymi detalami. Fot. mat. prasowe Radaway

Kabina prysznicowa z modnymi zaokrągleniami

A może kabina, nietypowo zwieńczona łukiem? Zaokrąglenia i zaoblenia przełamują schematy i dodają łazience zmysłowej miękkości. Nowością, która podbija łazienki, jest kabina z łagodnym łukiem na szczycie. Tego rodzaju modelem jest walk-in Volta Black. Model okala czarna rama, wykonana trwałą farbą ceramiczną. To graficzne wykończenie podkreśla niezwykle oryginalny kształt kabiny.

Kabina prysznicowa z modnymi zaokrągleniami.  Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina prysznicowa z modnymi zaokrągleniami. Fot. mat. prasowe Radaway

Kabina prysznicowa z dekorowanym, grawerowaym szkłem

Kabin z dekoracyjnym grawerunkiem nie spotyka się często. Wzór na tafli szkła zaskoczy naszych gości. Nam z kolei pozwoli nadać łazience osobistego, niepowtarzalnego sznytu. Precyzyjny, wykonany laserowo deseń znajduje się po zewnętrznej stronie, dzięki czemu szkło jest łatwe w utrzymaniu czystości i nie traci na swoim bezpieczeństwie. Można nawet wysłać własny wzór, który zostanie naniesiony na wybraną kabinę.

Kabina prysznicowa z dekorowanym, grawerowaym szkłem.  Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina prysznicowa z dekorowanym, grawerowaym szkłem. Fot. mat. prasowe Radaway

Kabina prysznicowa w loftowym stylu

Czy wiecie, że łazienka w industrialnym stylu może zaskoczyć nieco mniej oczywistymi motywami? I tak, zamiast wzoru szprosów na kabinie pojawić się może motyw inspirowany kratami nożycowymi. Niegdyś zabezpieczano nimi sklepowe witryny czy przestrzenie magazynowe i fabryczne. Dziś ich motyw może ożywić wnętrze łazienki. Szczególnie spektakularnie zaprezentuje się na kabinie walk-in w rozmiarze XL. 

Kabina prysznicowa w loftowym stylu.  Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina prysznicowa w loftowym stylu. Fot. mat. prasowe Radaway

Kabina prysznicowa z nieprzeziernym szkłem

Ta kabina nikogo nie pozostawi obojętnym! A to za sprawą szkła ornamentowego, którego delikatny deseń rozprasza światło, dając niesamowity wizualnie efekt. Wykonana z niego kabina w każdej łazience zagra główną rolę. Nieprzezierne szkło intryguje i jednocześnie nadaje strefie kąpieli wyjątkowo intymny charakter. 

Kabina prysznicowa z nieprzeziernym szkłem.  Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina prysznicowa z nieprzeziernym szkłem. Fot. mat. prasowe Radaway

Kabina z detalami w białym  matowym kolorze

Minimalizm nie musi być przewidywalny czy nudny… Udowadnia to kabina prysznicowa z detalami w białym macie. Ten estetyczny zabieg jest prosty, a jednocześnie niezaprzeczalnie świeży i nowoczesny. I wcale nie należy się go bać, ponieważ biel można łatwo kontynuować na innych elementach wyposażenia, jak baterie, lampy, lustra czy akcesoria.

Kabina z detalami w białym  matowym kolorze. Fot. mat. prasowe Radaway
Kabina z detalami w białym matowym kolorze. Fot. mat. prasowe Radaway

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także