×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna łazienka: zobacz 12 modeli kabin prysznicowych

Nowoczesna łazienka: zobacz 12 modeli kabin prysznicowych

Autor: Aleksandra Klujszo
01 sie 2019 10:27

Zdecydowałeś się na zakup kabiny prysznicowej do łazienki? Nie wiesz, jak urządzić tę przestrzeń? Zainspiruj się projektami kabin prysznicowych od najlepszych producentów i dokonaj wyboru!

Prysznic niewątpliwie stał się nieodłącznym elementem pomieszczeń nowoczesnych. Nic dziwnego – wyznaczniki nowoczesności łączą się z cechami posiadania kabin prysznicowych. Tutaj możemy wyróżnić, między innymi: prostotę i schludność, funkcjonalność, sprawność korzystania, oszczędność – a to tylko parę z nich... Dlatego też coraz częściej rezygnujemy z wygodnych wanien na rzecz kabiny prysznicowej (ewentualnie, jeżeli możemy sobie na to pozwolić, umieszczamy w łazienkach obydwa te sprzęty).

Najważniejsze w aranżowaniu łazienki z prysznicem są płytki. To właśnie głównie one nadadzą naszej przestrzeni charakteru. Dobrze będą się prezentowały płytki w odcieniach szarości i barw różnorodnych kamieni. Jeśli pragniemy, aby nasza łazienka wyróżniała się spośród innych, wybierzmy nietypową deszczownię – przykładowo czarną lub miedzianą. Możemy także pomyśleć o szklanych drzwiach kabiny, które zawierać będą elementy ornamentacyjne – takie połączenie będzie unikatowe i zawsze będzie cieszyć oko. Łazienka lubi też drewno i minimalizm. Warto więc pomyśleć o drewnianych obiciach szafek, szczególnie tych o jasnej barwie.

Jakie plusy da nam inwestycja w kabinę prysznicową? Przede wszystkim prysznic, w przeciwieństwie do wanny, zajmie o wiele mniej miejsca w łazience. Dodatkowo korzystanie z prysznica jest zdecydowanie sprawniejsze, a co za tym idzie – użytkownik kabiny prysznicowej zaoszczędzi tak cenną wodę.

Zobacz także Wanna w łazience: 15 pięknych wnętrz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także