PARTNER PORTALU
Odpływ prysznicowy: świetny pomysł na modne kolory!

Odpływ prysznicowy: świetny pomysł na modne kolory!

Autor: Justyna Łotowska
23 lip 2021 13:10

Firma Viega rozszerzyła ofertę odpływów prysznicowych Advantix Cleviva o cztery nowe warianty kolorystyczne. Odpływy są dostępne od teraz także w wersjach: czarny szczotkowany, złoty szczotkowany, szampański szczotkowany i złota miedź szczotkowana.

Advantix Cleviva to rozwiązanie łączące zalety odpływu liniowego i punktowego. Z jednej strony zyskujemy pełną swobodę projektowania przy montażu w dużych strefach prysznica, wyłożonych płytkami. Takie odwodnienie można umieścić praktycznie w każdym miejscu - na środku, z boku lub przy samej ścianie. Jednocześnie odpływ oferuje wszystkie zalety montażowe, typowe dla tradycyjnego odpływu punktowego. Woda odprowadzana jest tutaj wąskim profilem ze stali szlachetnej o prawie niezauważalnym spadku do centralnego odpływu punktowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces montażu i uszczelnienia jest łatwiejszy i bezpieczniejszy niż w przypadku zwykłego odpływu liniowego.

Kreatywna aranżacja strefy prysznica

Odpływ prysznicowy Advantix Cleviva jest montowany na warstwie jastrychu i dostępny w długościach: 800, 1000 lub 1200 mm. Profile można skrócić maksymalnie do 300 mm, w zależności od potrzeb klienta. Istnieje również opcja łączenia ze sobą kilku odpływów, aby uzyskać efektowne długie odwodnienie lub stworzyć narożnik lub kształt litery U. Wystarczy jedynie zainstalować odpowiednią ilość odpływów punktowych, odprowadzających wodę.

Oferta obejmuje dwie wersje odpływu: standardową o wysokości montażowej od 95 do 155 mm oraz model do łazienek remontowanych o wysokości od 70 mm, idealny przy małej ilości miejsca w podłodze. Dostępne jest także rozwiązanie specjalne o wysokości zabudowy 25 mm, które odprowadza wodę pionowo. Wydajność odpływu Advantix Cleviva wynosi od 0,4 l/s w przypadku wersji o najniższej wysokości, do 0,75 l/s w wersji standardowej.

Po skorzystaniu z prysznica wystarczy przetrzeć profil odpływu, aby zapewnić higienę i estetyczny wygląd. Dodatkowo wkład można wyjąć za pomocą uchwytu, aby wyczyścić sitko w odpływie. Sam syfon jest zaprojektowany w taki sposób, że oczyszcza się samoczynnie dzięki dynamice wody.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także