×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Prysznic na środku łazienki? Da się tak zrobić!

Prysznic na środku łazienki? Da się tak zrobić!

Autor: Justyna Łotowska
19 paź 2021 11:31
Aktualizacja: 20 paź 2021 11:57

Jak stworzyć nowoczesną łazienkę, która będzie stylowa i niebanalna? Można sięgnąć po designerskie meble, wyszukane dodatki, czy – tak popularne ostatnio – nieoczywiste kolory. Jest jednak jedno rozwiązanie skierowane do prawdziwych fanów ekstrawagancji. O czym mowa? Oto prysznic: w roli głównej.

Prysznic w centrum to prawdziwa rewolucja w łazience. Jednak żeby dobrze ją przeprowadzić, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bo choć taki zabieg wygląda nader efektownie, to zwykle przysparza wielu dylematów aranżacyjnych.

Strefa prysznicowa w małej łazience

Właściwe wyeksponowanie strefy prysznicowej wymaga odpowiedniego metrażu. Nie da się ukryć, że w niewielkiej łazience, przy nagromadzeniu wielu sprzętów na małej przestrzeni, trudno będzie uzyskać pożądany efekt. Pamiętajmy też o konieczności poprowadzenia niezbędnych instalacji. Centralnie ulokowany prysznic będzie więc wymagał przynajmniej wąskiego fragmentu ściany, która jednocześnie może służyć za ściankę działową oddzielającą poszczególne strefy pomieszczenia.

Prysznic w centrum łazienki?

Prysznic umieszczony w centrum łazienki powinien stanowić ozdobę przestrzeni. Warto więc wcześniej zastanowić się nad poszczególnymi jego elementami. Poza elegancką armaturą, równie istotny jest brodzik. Jeśli chcemy go odważnie wyeksponować, najlepiej wybrać taki o ładnej minimalistycznej bryle i niskim profilu, jak np. model Kalait firmy Schedpol.

Kolejną możliwością montażu jest zlicowanie brodzika z podłogą lub całkowite jego ukrycie. To modne rozwiązanie sprawi, że prysznic stanie się nie tylko elementem łazienki, ale jej integralną częścią – Przy tego typu aranżacji, szczególnie polecamy zastosowanie brodzików podpłytkowych ze zintegrowanym odpływem liniowym. Posiadają one fabrycznie zachowane spady odpływowe, dzięki czemu unikniemy konieczności profilowania posadzki. Ich montaż jest szybki i prosty - wystarczy wpuścić brodzik w podłogę. W dodatku, wąski i estetyczny odpływ liniowy zastosowany będzie niemal niewidoczny, jeśli zabudujemy całość stylowymi płytkami.

Jeżeli zależy nam na wyjątkowo minimalistycznym charakterze odpływu, wybór sprowadza się do modelu Slit Advace o rekordowo wąskiej szczelinie wynoszącej zaledwie 12mm.

Brodzik zlicowany z podłogą niesie ze sobą dodatkowy ważny atut, pozwala bowiem na pełną dowolność w wyborze kabiny prysznicowej. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się kabiny typu Walk-in, których wybór ostatnimi czasy stał się naprawdę spory.

Chcąc jednak całkowicie odejść od znanych, szablonowych rozwiązań, powinniśmy zupełnie zrezygnować z kabiny, a strefę prysznicową uwydatnić piękną, wyszukaną glazurą. Osiągniemy w ten sposób wrażenie elegancji i klasy niespotykanej w standardowych łazienkach. Wówczas możemy być pewni, że otwarty prysznic będący dominantą łazienki z pewnością zachwyci gości, a korzystającym z niego da niesamowite poczucie swobody i przestronności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także