×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Prysznic w łazience - 12 nowych modeli kabin

Prysznic w łazience - 12 nowych modeli kabin

Autor: Anna Usakiewicz
17 paź 2019 08:53

Nowoczesne kabiny prysznicowe wyróżniają się minimalistycznymi formami, a jednoczenie zapewniają maksimum komfortu. Do wyboru są modele do narożnika, drzwi do wnęki czy modne ścianki walk-in.

Kabiny prysznicowe to aktualnie bardzo popularne i modne rozwiązanie do strefy kąpielowej. Atrakcyjny design zdominowany przez minimalizm, szereg rozwiązań ułatwiających utrzymanie kabiny w czystości oraz takich, które gwarantują jakość i trwałość (bezpieczne szkło hartowane, zawiasy z mechanizmem unoszenia ograniczającym zużycie uszczelek) sprawiają, że kabiny prysznicowe chętnie wybieramy zarówno do małych jak i dużych łazienek. Producenci oferują rozwiązania do każdego wnętrza – także o nietypowym kształcie, a nawet ze skosem dachowym czy słupem konstrukcyjnym. 

Tradycyjne modele do narożnika oferowane są w wersji półokrągłej i kwadratowej. Możemy wybrać rozwiązanie oparte na systemie profilowym, a więc z rozsuwanymi drzwiami albo model z drzwiami na zawiasach otwieranymi na zewnątrz lub wahadłowo, a nawet składanymi podczas otwierania. W każdym z oferowanych systemów wprowadzono rozwiązania, które ułatwiają utrzymanie kabiny w czystości. To m.in. możliwość wypięcia drzwi w trakcie czyszczenia, czy też płaskie, zlicowane z powierzchnią szkła zawiasy. Estetyczny wygląd kabiny gwarantują specjalne powłoki nanoszone na tafle szkła, które ograniczają powstawanie osadów z wody i mydła, eliminują zacieki i pozwalają na dłużej zachować powierzchnie drzwi i ścianek w czystości.

W designie wyposażenia strefy kąpielowej dominują obecnie dwa trendy: minimalizm oraz czarne wykończenia. Minimalistyczna stylistyka wyróżnia się przede wszystkim zredukowanymi do minimum elementami konstrukcyjnymi. Zawiasy są delikatne i płaskie, wsporniki i profile subtelne i delikatne. Także formy kabin projektowane są z myślą o minimalistycznych wnętrzach – dominują związania typu walk-in czy tzw. parawany prysznicowe, czyli modele zredukowane do pojedynczej ścianki oddzielającej strefę prysznica od reszty łazienki. Kabina staje się niemal niewidoczna, dając możliwość modnego wykończenia powierzchni podłogi i ściany pod prysznicem. A sama szklana tafla stanowi bazę do spersonalizowania łazienki, m.in. dzięki możliwości dekoracyjnego grawerowania. Czerń już od kilku sezonów pojawia się w łazience pod postacią matowych wykończeń. Coraz więcej producentów kabin wprowadza także do swojej oferty wersje z czarnym obramowaniem (profilami, wspornikami oraz zawiasami), a nawet ścianki z ceramicznym nadrukiem w formie stylowych szprosów – takie modele szczególnie efektownie prezentują się w loftowych aranżacjach łazienek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także