PARTNER PORTALU
Prysznic z recyklingiem wody? Ten innowacyjny pomysł jest już w Polsce!

Prysznic z recyklingiem wody? Ten innowacyjny pomysł jest już w Polsce!

Autor: Justyna Łotowska
03 lis 2022 12:23

Co powiesz na prysznic w łazience, który czyści i ponownie wykorzystuje już raz zużytą do kąpieli wodę? Fantastyczny pomysł, prawda? A w dodatku oszczędność nawet 65% wody rocznie w przypadku 4-osobowej rodziny. Co warto wiedzieć o tym innowacyjnym pomyśle?

Marka Grohe niedawno oficjalnie zaprezentowała nowy koncept prysznica z recyklingiem wody. Rozwiązanie to pokazuje, jak nowa generacja produktów sanitarnych może zdecydowanie zmniejszyć zużycie wody. Ma to największe znaczenie w przypadku łazienek, które odpowiadają za 2/3 wspomnianego zużycia.

Dodatkowo, ogrzewanie wody jest drugim co do wielkości źródłem pobierającym energię elektryczną. Podniesienie wydajności zużycia wody pozwala tym samym na ograniczenie zużycia paliw kopalnych, zmniejszenie rachunków za energię i emisji dwutlenku węgla.

Prysznic, który czyści, podgrzewa i ponownie wykorzystuje wodę

Prysznic z funkcją obiegu wody czyści, podgrzewa i ponownie wykorzystuje wodę, zmniejszając zużycie bieżącej wody nawet do 75%, przy jednoczesnym wykorzystaniu 1/3 energii wymaganej przez tradycyjne prysznice.

Przekłada się to na zmniejszenie rachunków o nawet 65% rocznie dla czteroosobowej rodziny i redukcję emisji CO2 do 70%. Nowa technologia została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą funkcjonalność, wykorzystując przy tym możliwie najmniejszą ilość świeżej wody. W taki sposób możemy cieszyć się długimi prysznicami bez poczucia winy.

Jak działa prysznic z recyklingiem wody?

Technologia ta dzieli proces kąpieli na trzy części, pozwalając cieszyć się nią, bez zmartwienia o niepotrzebne marnowanie zasobów naturalnych.

1) Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica.

2) Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepompowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.

3) Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także