PARTNER PORTALU
Remont łazienki: 10 modnych rozwiązań

Remont łazienki: 10 modnych rozwiązań

Autor: Anna Usakiewicz
21 sie 2019 10:20

Zanim przystąpimy do remontu łazienki, warto poznać jakie trendy obowiązują w aranżacjach oraz ofercie wyposażenia, bo jak urządzać, to tylko modnie.

Remont łazienki to dla wielu z nas niełatwy temat. Na kilka tygodni wywraca życie domowników do góry nogami, a przedtem trzeba przecież wybrać wyposażenie i podjąć wiele decyzji. Nic dziwnego, że na odnowienie tego pomieszczenia i wymianę wyposażenia decydujemy się rzadko. Dlatego do remontu łazienki musimy dobrze się przygotować. Ważny jest dobry projekt, sprawdzona ekipa oraz nowoczesne wyposażenie, które wyróżnia się jakością, funkcjonalnością oraz wpisuje w najnowsze trendy aranżacyjne. Przecież remont łazienki robimy na lata, dlatego wzornictwo wybranych sprzętów musi mieć modny i ponadczasowy charakter.

Aktualne trendy są łaskawe zarówno dla zwolenników wanny w łazience jak i tych, którzy wolą kabinę prysznicową. W obu grupach produktów nie brakuje nowości, ciekawego designu i szerokiego wyboru w zakresie kształtów, wymiarów oraz sposobu montażu. Coraz większą popularnością cieszą się wanny wolnostojące, które skutecznie zrzuciły łatkę produktu przeznaczonego wyłącznie do dużych łazienek. Producenci oferują zgrabne, ergonomiczne wanny, które mogą wybrać również właściciele mniejszych łazienek. Na przykład modele o długości 140 cm, które oferują zarówno kompaktową formę zewnętrzną jak i wygodne wnętrze. A dzięki nowoczesnym materiałom kompozytowym, wanny wolnostojące przybierają wyjątkowe formy, które doskonale sprawdzą się we wnętrzu w każdym stylu.

Wzornictwo kabin prysznicowych zdominował minimalizm. Modne są rozwiązania typu walk-in, ścinaki prysznicowe, które subtelnie oddzielają strefę prysznica od reszty pomieszczenia. Takie prysznice – zgodnie z obowiązującymi trendami – montuje się bezpośrednio na posadzce. Odprowadzenie wody zapewniają odpływy liniowe, które także wyróżniają się minimalistyczną formą, bowiem ich widoczna część ma zaledwie kilka milimetrów szerokości.

Niekwestionowanym hitem łazienkowych trendów jest matowa czerń. Takie wykończenia zdominowały katalogi producentów armatury, kabin prysznicowych, wanien i w tym sezonie nie może ich zabraknąć w modnie urządzonej łazience. W matowej czarni możemy wybierać całe zestawy armatury, bez względu na to czy zdecydujemy się na rozwiązania natynkowe czy podtynkowe. Także kabiny prysznicowe zyskały w najnowszych wersjach czarne okucia: zawiasy, profile, dodatkowe obramowania, a nawet szprosy na powierzchni szklanych ścianek. Modnym, odważnym wzornictwem kuszą także wanny i umywalki, które efektownie łączą czarne wykończenie zewnętrznej powierzchni z białym wnętrzem.

  • Praktyczna armatura

    Wybór armatury łazienkowej to tylko pozornie proste zadanie: wybrać tę, która najbardziej się podoba i już. Oczywiście wygląd produktu jest ważny, ale nie może być jedynym kryterium wyboru. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Liczą się indywidualne przyzwyczajenia i potrzeby, np. czy częściej bierzemy kąpiel w wannie czy raczej stawiamy na prysznic. Jeśli w naszym domu obie opcje są równie popularne, wybierzmy baterię, która ma dobry, niezawodny przełącznik funkcji natrysku lub baterię bez przełącznika. Zwróćmy uwagę na napowietrzacz, ma on znaczący wpływ na zużycie wody. Na rynku dostępne są rozwiązania proekologiczne, które zużywają znacząco mniej wody, na przykład seria Mokait marki KFA. Ciekawym rozwiązaniem są napowietrzacze typu „coin slot”, które można łatwo odkręcić bez użycia narzędzi np. monetą. Czemu jest to tak pomocne? Bo ułatwia czyszczenie napowietrzacza. Nie zawsze podczas porządków w łazience czy w kuchni mamy pod ręką odpowiednie narzędzia i później zapominamy, że mieliśmy wyczyścić tę część baterii. A napowietrzacz dobrze spełnia swoje funkcje tylko, gdy nie jest zakamieniony czy brudny. Wybierając baterie przetestujmy, jak uchwyt nam leży w dłoni, czy jest dla nas wygodny i ergonomiczny. „Zważmy” produkt – ten solidnie wykonany na pewno będzie cięższy. Jeśli nie przepadamy za sprzątaniem, nie wybierajmy modelu chromowanego, bo widać na nim każdą kroplę wody. I pamiętajmy, że aranżacja zawsze będzie lepiej wyglądać, jeżeli wybierzemy wszystkie baterie w łazience z tej samej serii.
     
    Rekomenduje: Katarzyna Pluta, PR Manager, Armatura Kraków

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także