×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ściana za prysznicem – zobacz pomysły architektów

Ściana za prysznicem – zobacz pomysły architektów

Autor: Anna Usakiewicz
Dodano: 14 sty 2015 09:30
Zaktualizowano: 23 sty 2015 09:02

Coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz otwartej strefy prysznica, oddzielonej szklaną taflą. Ściana za prysznicem daje wówczas pole do realizacji aranżacyjnych pomysłów.

Obecnie bardzo chętnie urządzamy prysznic we wnęce lub w głębi pomieszczenia wyznaczając jego strefę jedynie za pomocą szklanej ścianki. Rezygnujemy z brodzika na rzecz odpływu liniowego, rezygnujemy także z typowych drzwi wybierając rozwiązanie z pojedynczą taflą szklaną, która wizualnie oddziela prysznic od reszty pomieszczenia i ochroni przed zachlapaniem.

Transparentna tafla zdradza wygląd okładzin ściany i podłogi, dlatego coraz większą wagą przykładają zarówno architekci jak i inwestorzy do tego jak wykończona jest ściana za prysznicem. Wybrany materiał musi być nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny. Ściany prysznicowego narożnika czy wnęki są doskonale widoczne, a sposób ich wykończenia może mieć ogromny wpływ na ostateczny wygląd wnętrza.

Wśród materiałów chętnie wybieranych, są takie, które zapewniają wyjątkowy efekt, a przy tym są odporne na wodę. Sprawdzą się nie tylko płytki ceramiczne i mozaika - chociaż mogą być niezwykle dekoracyjne. Oferują nie tylko atrakcyjną kolorystykę i połysk, a także pozwalają ułożyć na ścianie wyjątkowe wzory (np. kwiatowe czy z morskim motywem). Na ścianie za prysznicem możemy położyć fototapetę, najlepiej zabezpieczyć ją szkłem. Szkło na ścianie sprawdzi się także w wersji lakierowanej na dowolny kolor. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także