PARTNER PORTALU
Trendy 2020 - zobacz co będzie modne w łazienkach!

Trendy 2020 - zobacz co będzie modne w łazienkach!

Materiał Partnera Autor: BESCO
19 lut 2020 09:51

Jak w tym roku będzie prezentował się modna łazienka? Co będzie na topie? Jakie trendy zdominują łazienkową przestrzeń? Sprawdźcie!

Projektując dom, jego otoczenie, czy w końcu poszczególne wnętrza, zwracamy uwagę na różne kryteria. Jedni z nas sugerują się stricte swoimi potrzebami co do funkcjonalności całości, inni kierować się będą pochodzeniem materiałów i wyposażenia, zwracając uwagę na ich jakość, natomiast są również klienci, którzy przede wszystkim postawią na design i styl aranżowanych pomieszczeń. Niezależnie od kryteriów jakie kierują docelowymi użytkownikami, producenci materiałów, czy wyposażenia wnętrz muszą dostosowywać swoją ofertę do obecnie panujących na rynku trendów. Nie chodzi wyłącznie o trendy we wzornictwie czy designie, ale również technologiczne, przekładające się na nowe możliwości projektowe, czy też te z nich, które znacząco wspierają działania ekologiczne- tak modne w ostatnich latach.

Aby tworzyć ponadczasowy katalog produktów, producenci muszą stale bacznie obserwować działania na rynku wyposażenia wnętrz, jednocześnie zwracając uwagę na to, co dzieje się w świecie mody czy designu. Niezaprzeczalnie, wszystkie trendy mają tendencję powtarzalności, dlatego część asortymentu cyklicznie wraca na miejsce sprzedażowych bestsellerów.

Modny duet: black&white

W zeszłym roku, mocno zauważalny stał się trend na ciemna kolorystykę – do łask projektantów wnętrz wróciła czerń w nowym wydaniu. Zdecydowanie częściej klienci decydowali się na mocne akcenty kolorystyczne nie tylko w kwestii ciemnych dodatków, ale również pod postacią głównych elementów wykończenia czy wyposażenia wnętrz. Branża łazienkowa nie mogła w tym przypadku pozostać z tyłu, dlatego też producenci zdecydowali się na wprowadzenie do swojej oferty chociażby wanien, umywalek czy kabin, właśnie w kolorze czarnym. W przypadku marki Besco powstała cała kolekcja produktów Black & White. Obejmuje ona zarówno wspomniane wanny i umywalki w wykończeniu Black & White (które w naszej, jak i wskazywanej przez użytkowników opinii, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w łazience), jak również kilka modeli kabin prysznicowych typu walk in, 4 serie baterii łazienkowych, czy liczne produkty dedykowane takie jak: uchwyty, zagłówki czy osyfonowania. Tak szeroki asortyment pozwala inwestorowi na dowolną aranżację swojej wymarzonej łazienki.

Custom Made

Kolejnym obserwowanym trendem, który z pewnością utrzyma się w roku 2020 jest personalizacja produktu - tak zwane Custom Made. Stosowane przez markę Besco różne technologie produkcji pozwalają na oddanie wizji klienta. Personalizacja dotyczy wanien wolnostojących oraz dostępnych umywalek. Technologia odlewu mineralnego - Mineral DuraBe, umożliwia tworzenie produktu w dowolnej kolorystyce palety RAL. Produkty HandMade, jak sama nazwa na to wskazuje, wykańczane są ręcznie, dlatego też użytkownik ma pewność posiadania jedynego, niepowtarzalnego modelu, wykonanego stricte pod własne zamówienie.

Minimalizm wciąż na topie

Minimalizm jest kolejną wytyczną, która pojawiła się jakiś czas temu. Stale rosnące zainteresowanie klientów produktami opartymi na minimalizmie przyczyniły się (przynajmniej w przypadku łazienek) do pojawienia się wanien i umywalek w monolicie o cienkich rantach, np. wanny Goya, Viya, Assos czy Keya; płytek do bez fugowego montażu, czy jak w przypadku wanien akrylowych - modeli o obniżonych rantach.

Nowy katalog marki Besco przewiduje 8 modeli wanien o ultra niskich rantach, ich wysokość to jedyne 15 mm- najniższe z dostępnych obecnie na rynku. Konstrukcja tych wanien jest dodatkowo wzmocniona, a minimalistyczny design pozwoli stworzyć wyjątkowa strefę kąpieli. Wśród wanien o niskim rancie Klienci znajdą bestselerowe modele marki Besco takie jak: Modern, Quadro, Shea, Vitae czy Avitę, jak również 3 zupełnie nowe modele. Wanna prostokątna Intrica Slim dostępna będzie w wymiarach 150x75, 160x75 oraz 170x75 cm, natomiast wśród wanien asymetrycznych, pojawią się 2 modele wanien, których design powstał w oparciu o nasz doceniony w 2013 roku wzór Infinity: Intima oraz Intima Duo. Model Intima Duo stworzony z myślą o kąpieli we dwoje, miał swoją premierę podczas jednych z targów, gdzie cieszył się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Minimalizm pojawił się również w strefie prysznica. Standardowe modele kabin, coraz częściej wypierane są przez modele typu walk in. Wraz z nowym katalogiem marka Besco do obecnych wzorów, wprowadzi kilka nowości w tym segmencie. Zauważalna jest również tendencja do odchodzenia od standardowego umieszczania kabiny na brodziku prysznicowym. Dziś, ich miejsce zajmują odpływy liniowe, które również pojawią się w katalogu Besco 2020.

Mocny akcent: złoto

Złoto, to ostatni bardzo mocny akcent wśród panujących trendów. Najszerzej zauważalny jest w przypadku armatury łazienkowej. Już wkrótce baterie z serii Illusion oraz Retro dostępne będą w złotej kolorystyce. Marka Besco, z myślą o zwolennikach stylu glamour, wprowadziła jako pierwsza na rynku unikatową powłokę IllumeCoat, dostępną w trzech kolorach: srebrnym, grafitowym oraz złotym. Coraz większe zainteresowanie klientów powłoką Besco Glam, w szczególności właśnie kolorem złotym utwierdza nas, że kolor ten na dłuższy czas zawita do wnętrza.

Obserwując trendy, które cyklicznie przemijają, wiemy jak ważnym jest tworzenie produktów ponadczasowych. Pamiętajmy więc, aby aranżując swoje wnętrza na lata kierować się własnym gustem i potrzebami. Z pewnością na inne produkty zdecydują się rodziny z dziećmi, w porównaniu do singli, czy osób z ograniczeniami ruchowymi. Niezaprzeczalnie łazienka obok walorów estetycznych musi spełniać swoją funkcję, przy zachowaniu pełni bezpieczeństwa w użytkowaniu. Warto więc poświęcić więcej czasu na jej aranżację, analizując potrzeby domowników i oferty producentów wyposażenia łazienek na rynku. Tylko dobre rozeznanie pozwoli uniknąć bardzo wysokich cen, zachowując jednocześnie najwyższą jakość.

Więcej: 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także