PARTNER PORTALU
Wanna czy kabina? Odpowiedz na 5 prostych pytań i dowiedz się, co będzie lepsze w twojej łazience

Wanna czy kabina? Odpowiedz na 5 prostych pytań i dowiedz się, co będzie lepsze w twojej łazience

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 marz 2021 15:21

Stoisz przed wyzwaniem wyremontowania łazienki? Musisz wszystko rozplanować i podjąć wiele decyzji, co najlepiej sprawdzi się w twojej łazience? Dowiedz się, jakie zalety niesie za sobą wanna, a jakie kabina prysznicowa. Jak zaaranżować całą przestrzeń pod konkretne rozwiązanie? Podpowiadamy!

Wanna czy kabina prysznicowa? To podstawowe pytanie, które musi zadać sobie każdy planujący przestrzeń w łazience. Być może cię rozczarujemy, ale odpowiedź brzmi: TO ZALEŻY.

Co lepsze - wanna czy kabina w łazience? Odpowiedz na te pytania i będziesz wiedział!

Ostateczny wybór jest ściśle powiązany z naszymi preferencjami. Jedni będą preferowali długie, relaksujące kąpiele, inni szybkie i konkretne prysznice. Bez względu na to, co na ten moment wydaje nam się lepsze, warto spojrzeć z dalszej perspektywy na ten wybór.

Wybór wyposażenia łazienki dokonuje się na lata, podczas których może okazać się, że w rodzinie pojawi się dziecko lub osoba starsza, która będzie potrzebowała łatwiejszego dostępu do kąpieli.

Jeśli więc podejmujesz decyzję o tym, czy w łazience lepiej zamontować kabinę czy wannę, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

1. Kto korzysta z łazienki w tej chwili? Czy te osoby potrzebują lub za kilka lat będą potrzebować pomocy przy korzystaniu z łazienki? TAK - kabina, NIE - wanna.

2. Czy domownicy lubią spędzać dużo czasu w łazience? Czy preferują raczej aktywny tryb życia. TAK? - kabina. NIE - wanna. 

3. Czy w domu są lub niedługo mają się zjawić małe dzieci? TAK - wanna, NIE - kabina.

4. Czy naprawdę lubicie długie chwile spędzone w wannie, tzn. czy naprawdę w taki sposób korzystacie z łazienki? TAK - wanna, NIE - kabina.

5. Czy twoja łazienka ma mały metraż lub nietypowy kształt? TAK - kabina, NIE - wanna.

A teraz podlicz odpowiedzi i zobacz, czy więcej wskazuje na wannę czy kabinę:) Być może rozwialiśmy twoje wątpliwości, ale tak czy owak, przeczytaj, co jeszcze warto wiedzieć. 

Jak zagospodarować łazienkę, aby było funkcjonalnie?

Gdy najważniejszy wybór wanna/kabina mamy za sobą, warto również zastanowić się jak wanna bądź kabina prysznicowa będą komponowały się ze stylem całego pomieszczenia. Może się bowiem okazać, że wanna w małej przestrzeni będzie niepraktyczna, a kabina za mało funkcjonalna. Z jednej strony wanna będzie zabierała miejsce, które przy wyborze kabiny można by zagospodarować na przechowywanie. Z drugiej strony w kabinie nie zrobimy tego wszystkiego, na co moglibyśmy sobie pozwolić posiadając wannę, chociażby coś przeprać.

Jedno jest pewne – dla każdego funkcjonalność oznacza co innego i to ty, indywidualnie, powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie, czego potrzebujesz. Ważne, abyś wiedział, że styl wanny i kabiny prysznicowej można dobrać tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Mnogość rozmiarów, kształtów, kolorów oraz materiałów, z których zostały wykonane produkty będzie z pewnością odpowiedzą na potrzeby nawet tych, najbardziej wymagających osób.

Nie wiesz, co wybrać? Możesz mieć i wannę i kabinę!

Jeśli tylko mamy taką możliwość, a decyzja na co ostatecznie postawić wydaje się za trudna, zawsze możesz zaaranżować w łazience zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową. Obydwa sprzęty nie muszą wcale zajmować wiele przestrzeni – w ofercie dostępne są zarówno wanny jak i kabiny w mniejszych rozmiarach – jest więc to rozwiązanie najbardziej kompleksowe. Jeśli więc w twojej łazience zmieści się i kabina, i wanna, jesteś szczęśliwcem i zdecydowanie polecamy to rozwiązanie. 

Jeśli jednak musisz wybrać, a bardzo kusi cię opcja długich kąpieli w pianie, wybierz wannę z dodatkowym parawanem czyli taką mini kabiną montowaną na rancie wanny. W sklepach jest sporo takich rozwiązań. Wanna z kabiną to dobry pomysł zwłaszcza do małych łazienek. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także