×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wanna wolnostojąca: 20 pomysłów na modną wannę w łazience. Zobacz je wszystkie!

Wanna wolnostojąca: 20 pomysłów na modną wannę w łazience. Zobacz je wszystkie!

Autor: Justyna Łotowska
09 lis 2021 09:25

Wanna wolnostojąca to najmodniejszy pomysł na wannę do łazienki. Jaki model wybrać? O czym warto wiedzieć? Wybraliśmy 20 świetnych pomysłów na wannę wolnostojącą z polskich sklepów. Pokazujemy też, jak takie wanny prezentują się w prawdziwych projektach łazienek!

Łazienka powinna zapewnić wieczorny relaks, ale również umożliwiać szybką i sprawną poranną toaletę. Oczywiście, jeśli wielkość łazienki nam na to pozwala, najlepszym rozwiązaniem jest zamieścić w niej wygodną strefę z prysznicem, jak również relaksującą strefę z wanną. 

Wanna wolnostojąca to zdecydowanie najmodniejszy teraz pomysł do łazienki. Taki model wanny pojawia się już nie tylko w dużych łazienkach, ale także w małych pomieszczeniach np. w bloku - producenci mają sporo modeli również do małych wnętrz! 

Jak dobrze wybrać wannę do łazienki?

Określenie potrzeb to pierwszy krok do stworzenia funkcjonalnego projektu łazienki. Na tym etapie zastanów się, jakie sprzęty muszą się w niej znaleźć. Styl. w jakim ma być zaprojektowana. będzie determinował nie tylko wybór wanny wolnostojącej, ale i wybór płytek czy armaturę. jaką wybierzemy do naszej łazienki. Łazienka powinna być spójna. 

Kolejnym ważnym krokiem jest projekt funkcjonalny – zwykle zdeterminowany przez lokalizację pionów kanalizacyjnych. Dobrym pomysłem jest zlecenie takiego projektu architektowi, którego doświadczenie i znajomość rynku pomoże w najbardziej funkcjonalny sposób wykorzystać zwykle niewielką przestrzeń.

Jeśli jesteś posiadaczem dużej łazienki, architekt pomoże tak ją zaprojektować, aby duża przestrzeń nie wydawała się zimna i niewygodna. Szeroka oferta rynkowa sprawia, że można znaleźć odpowiedni model wanny wolnostojącej niemal do każdego rozmiaru łazienki.

Wanna wolnostojąca do małej łazienki?

Nawet mały metraż łazienki wcale nie musi oznaczać rezygnacji z przyjemnych, gorących kąpieli – wystarczy dobrać model o ergonomicznych rozmiarach. Wybierając wannę do niedużej łazienki, warto pamiętać, aby nie przytłaczać optycznie tego już i tak małego pomieszczenia.

Wiele modeli wanny wolnostojącej dostępnych już w wymiarze 150 x 70 cm, które można swobodnie zmieścić w przeciętnej łazience ze stosunkowo niewielkim metrażem, a ciekawy pomysł na jej aranżację pozwoli w pełni oddać charakter stylowego salonu kąpielowego. Jej główną zaletą jest, obok waloru estetycznego, możliwość dowolnego komponowania we wnętrzu. Taką wannę może ustawić w każdym właściwie miejscu pomieszczenia kąpielowego, także przy ścianie. Pozwala to wykorzystać dostępną przestrzeń w ten sam sposób, jak w przypadku wanny prostokątnej, jednak z dużo lepszym efektem.

Jak wanna wolnostojąca do łazienki?

Modeli dostępnych na rynku jest wiele. Wanna może być prostokątna, owalna, asymetryczna, a nawet narożna czy przyścienna. Wybór odpowiedniego modelu zależy oczywiście od możliwości przestrzennych naszej łazienki. Wanna wolnostojąca wcale nie musi stać na środku. Pięknie zaprezentuje się pod oknem czy w narożniku – podkreślona ładnym układem płytek. Odsunięta od ścian wizualnie wyda się lżejsza i doda wnętrzu wdzięku i elegancji. 

Wanny są dostępne w wykończeniu matowym oraz w kolorowych obudowach zewnętrznych, dzięki czemu doskonale wpisują się w najnowsze trendy światowego designu. Dodatkowo lekka forma wanny optycznie powiększy pomieszczenie, dodając mu lekkości. Mnogość dostępnych modeli, kształtów, wymiarów i opcji wykończeń daje pełne pole do aranżacyjnych popisów nawet w małej, ciasnej łazience.

Oprócz standardowych białych akrylowych modeli do dyspozycji masz wanny w kolorze np czarne lub bawet szare czy beżowe, żeliwne, stalowe, a także coraz częściej pojawiające się modele szklane, kamienne oraz drewniane. Wybór odpowiedniego materiału uzależnić powinieneś od stylu łazienki i budżetu, jaki masz na jej wyposażenie. Warto również przemyśleć wady i zalety różnych rozwiązań materiałowych.

Czytaj też: Wanna wolnostojąca w małej łazience: jak ją wybrać? O tym musisz wiedzieć

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także