×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wanna wolnostojąca w małej łazience: jak ją wybrać? O tym musisz wiedzieć

Wanna wolnostojąca w małej łazience: jak ją wybrać? O tym musisz wiedzieć

Autor: Justyna Łotowska
29 paź 2020 10:09

Jaką wannę wolnostojącą kupić? Jakie modele sprawdzą się w łazienkach w bloku? Na pytania dotyczące coraz popularniejszych modeli wanien wolnostojących odpowiada Marcin Kowalski, Product Manager marki Excellent.

Wanna wolnostojąca - jak ją dobrze wybrać, o czym warto wiedzieć? Czym się kierować przy zakupie?

Remont mieszkanie to wielkie wydarzenie. Każdy z nas chciałby uniknąć późniejszych problemów bądź złych decyzji, które wpłyną na komfort mieszkania tam przez kolejne lata. Jednym z ważniejszych elementów remontu lub urządzania nowego mieszkania zawsze pozostaje łazienka, a w niej wybór wanny. Wanny wolnostojące to produkty cieszące się coraz większą popularnością wśród klientów. Kojarzą nam się z ekskluzywnym salonem łazienkowym, nierzadko o dużych rozmiarach. Ale czy to do końca prawda? Otóż nie. Np. aktualna oferta Excellent dotyczy różnego rodzaju wanien wolnostojących dopasowanych zarówno do dużych salonów łazienkowych, jak i małych blokowych łazienek. 

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze wanny, musimy mieć świadomość, że na rynku istnieje wielu producentów oraz dystrybutorów wanien, w tym również wolnostojących. Najniższa cena wanny wiąże się z jej niższą jakością. Oznacza to, że do najtańszych wanien używa się materiałów niższej klasy czy co najważniejsze - stosuje się płyty ABSowe zamiast akrylowych. A warto wybrać wanny, które wykonane są tylko i wyłącznie ze 100% akrylu sanitarnego, ponieważ to ten materiał zapewnia nam gwarancję długoletniego, bezproblemowego użytkowania. 

Jaki metraż łazienki jest minimalny przy wannie wolnostojącej. Jakie modele takich wanien poleciłby Pan do małej łazienki, np. w bloku?

Do łazienek o małych rozmiarach polecamy w szczególność wanny z serii Lila 2.0 oraz wannę Olia o rozmiarze 150 cm. Nowością serii Lila 2.0 jest wanna wolnostojąca narożna o rozmiarze 160 cm - poprzez zastosowanie takiego rozwiązania mamy możliwość swobodnej kąpieli, jak również prysznica w części prysznicowej. Ta seria wanien posiada również wannę przyścienna o rozmiarze 150 cm. Kolejną propozycją jest wanna wolnostojąca Olia o rozmiarze 150 cm. Ta wanna została zaprojektowana w taki sposób, aby mimo małych rozmiarów kąpiel w niej była wygodna i komfortowa.

Wanna wolnostojąca narożna, przyścienna, stojąca na środku - jaki model gdzie się sprawdzi i czym się kierować przy wyborze?

Pierwsze, co musimy wziąć pod uwagę, to ilość miejsca, które przeznaczamy w łazience na wannę - definiuje nam to typ wanny wolnostojącej. Mamy do wyboru wanny z zintegrowaną obudową, a wiec umożliwiające dowolne ustawienie wanny w przestrzeni łazienki jak np. wanna Comfort bądź wanny przyścienne - których bok zawsze musi być dostawiony do ściany (wanny serii Lila 2.0). Specjalnym rodzajem tych drugich jest wanna narożna - najnowsza wanna w naszej ofercie - która musi być dostawiona do ściany 2 bokami - natomiast dzięki temu daje nam dodatkową, niespotykana dotąd funkcjonalność - polaczenie funkcji kąpielowej i prysznicowej w w wannie wolnostojącej.

Baterie do wanny wolnostojącej - z czego możemy wybierać i  jak je dobrze wybrać?

Kolejnym trudnym wyborem jest decyzja w sprawie armatury. Mamy tutaj do dyspozycji najbardziej klasyczne rozwiązanie, a więc baterię wolnostojącą. Dowolność umiejscowienia baterii, jak i wanny daje nam pole do popisu przy projektowaniu większej łazienki. Przy mniejszej ilości miejsca można wziąć również pod uwagę rozwiązanie z baterią podtynkową z wylewką w ścianie. Kolejną opcją jest montaż baterii narantowej, możliwy przy wannach z odpowiednią powierzchnią odkładczą. To bardzo eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, które zapewne będzie ozdobą każdej łazienki. Zastosowanie wanny narożnej przyściennej pociąga za sobą możliwość zastosowania zestawu podtynkowego składającego się z baterii podtynkowej, głowicy oraz słuchawki prysznicowej oraz oczywiście wylewki wannowej. Takie zestawienie umożliwia nam przystosowanie wanny wolnostojącej do strefy prysznicowej - poprzez zastosowanie dodatkowego parawanu nawannowego. Dzięki temu mamy elegancką wannę wolnostojącą z możliwości i kąpieli, i prysznica. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także