Wanna z parawanem: sposób na wannę i prysznic w jednym

Wanna z parawanem: sposób na wannę i prysznic w jednym

Autor: Justyna Łotowska
07 lis 2022 14:35

Marzysz zarówno o wannie jak i o kabinie prysznicowej, ale wielkość Twojej łazienki nie pozwala na umieszczenie obydwu? Postaw na rozwiązanie 2w1. Zamontuj wannę z parawanem nawannowym. Rozwiązanie to zaspokoi potrzeby zwolenników kąpieli w wannie, jak i pod prysznicem.

Parawan nawannowy to swego rodzaju kompromis, który da nam sporą swobodę w dalszej aranżacji przestrzeni. Szczególnie często jest on wykorzystywany w niewielkich przestrzeniach łazienkowych, w których nie ma możliwości zamontowania zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej.

Parawan nawannowy w łazience. Projekt Ewelina Matyjasik-Lewandowska. Fot. Tomasz Kazaniecki
Parawan nawannowy w łazience. Projekt Ewelina Matyjasik-Lewandowska. Fot. Tomasz Kazaniecki

 

Jaki parawan na wannę wybrać?

Na rynku dostępne są różne rodzaje parawanów, ale to te wykonane ze szkła hartowanego najczęściej wybieramy do łazienek. Możemy wybierać spośród parawanów jednoczęściowych, kilkuczęściowych oraz w pełni zabudowanych, a wśród tych otwierane wahadłowo, składane lub z drzwiami przesuwnymi.

Oczywiście najprostszymi konstrukcyjne, a przy tym i najtańszymi są parawany nawannowe jednoczęściowe. Ich kilkudziesięciocentymetrowa szerokość zapewnia swobodną kąpiel zarówno w wannie oraz pod prysznicem, oraz dość komfortowe wejście do wanny. Dodatkowym ich atutem jest także fakt, że prezentują się one nienagannie, nie przytłaczając pomieszczenia, w którym się znajdują.

Obok tych modeli znajdziemy parawan dwu lub wieloczęściowy, składany albo przesuwny.

Parawan nawannowy z oferty polskiej marki Sanplast. Fot. mat. prasowe Sanplast
Parawan nawannowy z oferty polskiej marki Sanplast. Fot. mat. prasowe Sanplast

Jaki rozmiar parawanu nawannowego?

Producenci mają w ofercie  parawany nawannowe w różnych wariantach wymiarowych: od 70 do 180 cm szerokości. Ich różne konstrukcje pozwalają na wybór tego, który zabuduje naszą wannę w całości lub częściowo.

Możemy wybrać parawan jednoczęściowy lub produkt dwuelementowy z drzwiami przesuwnymi. Są modele, które można wygodnie składać – a taka otwarta przestrzeń optycznie powiększy naszą łazienkę. Natomiast parawan w postaci rozłożonej doskonale zabezpieczy łazienkę przed zachlapaniem podczas korzystania z prysznicowej przyjemności.

Parawan nawannowy marki Radaway. Fot. mat. prasowe Radaway
Parawan nawannowy marki Radaway. Fot. mat. prasowe Radaway

Zaleta parawanu na wannę - prosty montaż

Parawany nawannowe mają wiele zalet, wśród których warto wyróżnić prosty montaż. Polega on przede wszystkim na zamocowaniu do ściany profili lub zawiasów, instalacji ścianek lub drzwi oraz odpowiednim wypoziomowaniu produktu. Dokładne wykonanie tych wszystkich czynności zapewni nam bezproblemowe stworzenie przestrzeni kąpielowo-prysznicowej i jej komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także