PARTNER PORTALU
Wanny w zestawie z nośnikami EPS

Wanny w zestawie z nośnikami EPS

Autor: Urszula Tatur
25 wrz 2020 10:22

Podczas remontu niezwykle istotna jest wiedza i umiejętność wyboru wysokiej jakości komponentów, a jednocześnie kompatybilnych ze sobą elementów, które stworzą jedną, solidną całość. Producenci coraz częściej decydują się na oferowanie klientom pełnych zestawów, które nie dość, że pozwalają znacząco skrócić czas remontu, to jeszcze dają pewność prawidłowego i trwałego montażu przy wykorzystaniu produktów dedykowanych danemu rozwiązaniu.

Pewność stabilności i trwałości

Wanny zakupione wraz z nośnikiem EPS nie wymagają dodatkowych stelaży zapewniających wannie stabilność i wytrzymałość na nacisk. Konstrukcja nośników, dzięki zastosowanej w niej technologii Stabilsound® została idealnie dopasowana do wanien i stanowi dla nich solidne podparcie. W przeciwieństwie do standardowych stelaży wanna podparta jest również na całym obwodzie, pod wszystkimi rantami. Dzięki temu konstrukcja jest bezpieczna i zapewnia pełną wytrzymałość, czego dowodem jest 31-letnia gwarancja udzielana na nośniki EPS. Dodatkową sztywność konstrukcji wanien zapewniają metalowe zbrojenia na rantach. Nośnik EPS, który znajduje się w zestawie z wanną to także ułatwienie przy wykonywaniu prac wykończeniowych wokół niej. Idealnie pionowe ścianki nośnika stanowią bowiem powierzchnię, która jest gotowa do oklejenia glazurą – płytkami, mozaiką, terakotą itp. Dzięki takiemu rozwiązaniu, a także ochronie hydroizolacji łazienki oraz wyeliminowaniu konieczności używania kotw przyściennych, montaż wanny jest szybki i prosty, a sposób jej wykończenia zdecydowanie skraca czas całego remontu.

Komfort kąpieli

Wanny z nośnikami to oprócz łatwego i szybkiego montażu, również przyjemność kąpieli. Dla osób lubiących długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie znaczącym będzie fakt, że nośnik EPS zapewnia idealną izolację termiczną, dzięki czemu woda zdecydowanie wolniej traci swoją temperaturę. Ponadto wanna w zestawie z nośnikiem tłumi hałas spadającej wody nawet o 40% w porównaniu do wanien pozbawionych konstrukcji stabilizującej. Taka funkcjonalność jest istotna głównie dla mieszkańców bloków i budynków wielorodzinnych, kiedy w momencie korzystania z wanny, tak jak z brodzika, spadająca woda słyszalna jest nawet dla sąsiadów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także