PARTNER PORTALU
Wanny wolnostojące - 10 pięknych modeli

Wanny wolnostojące - 10 pięknych modeli

Autor: Anna Usakiewicz
24 wrz 2019 09:04

W modnie urządzonej łazience wanna jest nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale także dekoracją. Nie dziwi zatem popularność modeli wolnostojących. Zachwycają designem i przekonują kompaktowymi wymiarami.


Wanny wolnostojące, jeszcze do niedawna kojarzone wyłącznie z salonami kąpielowymi o sporym metrażu, dziś dostępne są także dla właścicieli mniejszych łazienek. Dlatego cieszą się coraz większą popularnością wśród urządzających. To niewątpliwie synonim luksusu i komfortu w łazience. Producenci, mając na uwadze nie tylko łazienki o większej powierzchni, ale także te niewielkie, w bloku, systematycznie poszerzają swoją ofertę o modele wolnostojące, które wyróżniają się kompaktowymi formami. Wnętrze takiej wanny jest obszerne i wygodne, z kolei wymiary zewnętrzne pozwalają bez problemu zmieścić ją na mniejszym metrażu. Modele o długości 140-160 cm dedykowane są właśnie do takich wnętrz. Zmienią nawet małą łazienkę w salonik kąpielowy. Kameralny charakter aranżacji podkreśli także design najnowszych propozycji wolnostojących. W trendach niezmiennie rządzi minimalizm, którego wizualną surowość łagodzą organiczne kształty inspirowane naturą. Taki styl urzeka miękkimi łagodnymi liniami i subtelnymi zaobleniami, co sprawia, że proponowane aktualnie modele świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, jak i stylowych aranżacjach.

Najnowsze wanny wolnostojące urzekają nie tylko organicznym designem i minimalistycznymi formami. Ich atutem jest również trwałość, łatwość w utrzymaniu w czystości, zintegrowana obudowa bez żadnych widocznych łączeń, czy modne ranty typy slim. A to wszystko zasługa nowoczesnych materiałów, z których produkowane są wanny. Na rynku prym wiodą obecnie kompozyty mineralne. Są niezwykle plastyczne i dają niegraniczne możliwośći w zakresie kształtów. Odporne na zadrapanie i uszkodzenia, są przyjemnie gładkie i ciepłe w dotyku. Co więcej, powierzchnia wanny kompozytowej może być błyszcząca lub matowa.

Poza kompozytami do wyboru mamy wanny z akrylu sanitarnego, który dzięki nowoczesnej technologii również daje możliwość zintegrowania wanny z obudową tak, aby tworzyły monolit. Podobne rozwiązania stosuje się w przypadku wanien ze stali emaliowanej.

Coraz więcej producentów daje możliwość wyboru także koloru wanny. Obecnie na topie są czarne wykończenia, dlatego w ofercie pojawia się coraz więcej modeli w wersji black&white łączących białe wnętrze z czarnym wykończeniem po zewnętrznej stronie. Nowinką zaś są wanny w wersji glamour, przyciągające uwagę połyskującym wykończeniem w kolorze srebra czy złota.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także