PARTNER PORTALU
Wyposażenie łazienki: 12 kabin poniżej 2 tys. zł

Wyposażenie łazienki: 12 kabin poniżej 2 tys. zł

Autor: Anna Usakiewicz
17 gru 2014 12:59

Coraz częściej urządzając łazienkę rezygnujemy z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Prysznic pozwala zaoszczędzić czas i... miejsce w łazience. Przed zakupem warto sprawdzić co jest na rynku.

Prezentujemy przegląd 12 kabin prysznicowych dostępnych na polskim rynku. Wszystkie modele jakie znalazły się w tym przeglądzie oferowane są w cenie poniżej 2 tys. zł brutto (są to ceny katalogowe producentów). W tak dużym przedziale cenowym wybór jest znacznie większy niż prezentowany, a co ciekawe znajdziemy sporo modeli w cenie około 1. tys. zł, a nawet poniżej. 

Czy warto inwestować w nowoczesną kabinę? Wszystko zależy od naszego stylu życia. Jeżeli często korzystamy z kabiny i nie zamierzamy wprowadzać zmian w aranżacji łazienki przez najbliższe lata z pewnością warto wybrać modle funkcjonalny, wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, który dobrze zniesie wieloletnią eksploatację.  

Co obecnie proponują producenci? Przede wszystkim kabiny wyposażone w praktyczne rozwiązania ułatwiające czyszczenie. Produkowane są ze szkła ze specjalną powłoką zabezpieczającą przed osadami, ułatwiającą czyszczenia, która sprawia także, że po czyszczeniu kabina dłużej zachowuje estetyczny. Poza tym zawiasy nie są masywne, ale wyjątkowo płaskie, a od spodu wręcz licujące się z powierzchnią szkła, co dodatkowo ułatwia czyszczenie drzwi i ścianek. Poza tym w modelach z drzwiami przesuwanymi, których skrzydła rozsuwają się, gdy specjalne rolki przesuwają się po torach (górnym i dolnym) zastosowano specjalny mechanizm wypinający. Dolną część drzwi można po prostu wyjąć podczas sprzątania, aby dokładnie wyczyścić wszystkie zakamarki. 

Dla jakości kabin znaczenie ma także tzw. mechanizm windowy w zawiasach drzwi otwieranych wahadłowo. Drzwi unoszą się lekko podczas otwierania i delikatnie opadają przy zamykaniu co sprawia, że uszczelki drzwiach nie zużywają się szybko, co zapewnia kabinie szczelność na lata także przy znacznej eksploatacji.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także