PARTNER PORTALU
5 pomysłów na łazienkę w kamieniu

5 pomysłów na łazienkę w kamieniu

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
29 lut 2016 08:25

Oryginalny wzór marmuru, granitu czy trawertynu można mieć nie tylko na ścianach czy podłodze w łazience, ale również na blatach i obudowach.

Do wyboru jest wiele gatunków kamienia, w których znajdziemy różne barwy, rysunek czy gramaturę. Oryginalne wzory granitu, onyksu czy marmuru mogą udekorować każdą strefę łazienki – także miejsca najbardziej narażone na kontakt z wodą. Elegancki blat z ciemnego granitu zachwyci połyskiem i niepowtarzalnym rysunkiem.

Naturalny kamień warto jest dodatkowo wyeksponować w łazience – stosując np. wbudowane oświetlenie LED, które podkreśli urodę materiału. Świetnym na to sposobem jest stworzenie wnęk w ścianie, które dzięki dodatkowemu oświetleniu będą dobrym miejscem na wyróżnienie szlachetnej natury tego materiału.

Jasny trawertyn lub kremowy marmur wprowadzą też do łazienki bardziej przytulny, domowy klimat. W polskich łazienkach spotkamy również piękny onyks o oryginalnym rysunku – ściana z takiego kamienia będzie przyciągać wzrok domowników i gości. Niepowtarzalne wrażenie może też zrobić naturalny wapień, w którym da się nawet dostrzec odciski skamielin prehistorycznych skorupiaków.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także