PARTNER PORTALU
5 trików na urządzenie małej łazienki. Dużo pięknych zdjęć!

5 trików na urządzenie małej łazienki. Dużo pięknych zdjęć!

Autor: Urszula Tatur
23 lip 2021 11:11

Łazienka odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu i rytuałach. Otwieramy i zamykamy w niej dzień. Łapiemy energię i relaksujemy się. Ważne zatem, żeby swoją funkcję spełniała jak najlepiej. Jak zaprojektować niewielkich rozmiarów łazienkę, żeby była piękna i funkcjonalna? Podpowiadamy.

ZACZNIJ OD PROJEKTU

Mała przestrzeń – mały problem? Nie dajmy się zwieść. Małe pomieszczenie wymaga skrupulatnego rozplanowania poszczególnych elementów wyposażenia w taki sposób, aby nie zmarnować żadnego cennego centymetra. Zastanów się, które sprzęty muszą się bezwzględnie znaleźć w łazience, a z których możesz zrezygnować lub przenieść je w inne części domu, jak na przykład pralkę. Sprawdź, jak wygląda doprowadzenie instalacji wodnej i gdzie rozlokowano podejścia kanalizacyjne – od tego zależy, w którym miejscu znajdować się będą elementy białego montażu. Oceń ustawność łazienki i jakie możliwości aranżacyjne daje ci jej rozkład. Mając wszystkie te informacje, możesz przystąpić do nakreślenia planu.

WYKORZYSTAJ KAŻDY METR

Łazienka to pomieszczenie trudne do zaaranżowania. Po pierwsze muszą znaleźć się w niej sprzęty najważniejsze ze względu na funkcję: umywalka, toaleta oraz przestrzeń kąpielowa. Ale łazienka to również miejsce przechowywania licznych kosmetyków, akcesoriów do pielęgnacji, środków higienicznych i chemii. Z pomocą w uporządkowaniu ich wszystkich przyjdą funkcjonalne meble. Pamiętaj, że meble łazienkowe to o wiele szerszy asortyment, niż wyłącznie szafki pod umywalkę. – W małej łazience, w której zależy nam na wykorzystaniu każdego kąta, świetnie sprawdzą się meble modułowe, czyli takie, które można dowolnie ze sobą łączyć i komponować – mówi ekspert marki NAS. – Taką rozbudowaną paletę brył i komponentów znaleźć można w naszej kolekcji STILLA. Te stworzone z myślą o wymagających wnętrzach szafki, występują w dwóch głębokościach, posiadają opcję wyboru strony otwierania i łączą się ze sobą w wiele wygodnych konfiguracji. Dzięki temu zarówno pomieszczenie wąskie, jak i wysokie, może zostać gustownie i funkcjonalnie umeblowane, a przestrzeń optymalnie wykorzystana.

POSTAW NA JASNE KOLORY

W małych wnętrzach najlepiej sprawdzą się jasne kolory oraz jednolita tekstura. Zbudujemy w ten sposób wrażenie przytulności i przestrzenności. Ważne jest również, żeby nie odcinać mocnym akcentem kolorystycznym podłogi od ścian. Coraz częstszym zabiegiem projektantów jest wykorzystanie tych samych płytek łazienkowych na ścianach i podłogach. Zatarcie granic sprawia, że łazienka wydaje się wyższa i większa. Zadbaj również o dobre oświetlenie, które dopełni dzieła.

OSZUKAJ OPTYKĘ

Duże lustro to znany i sprawdzony sposób na optyczne powiększenie pomieszczenia i nadanie mu iluzorycznej głębi. W małych łazienkach często stawia się na lustra wielkogabarytowe, wmontowane w ścianę. Ale to nie jedyny trik na budowanie wrażenia większej powierzchni. Meble i płytki na wysoki połysk będą odbijać światło i dodawać blasku. Wertykalny deseń na ścianach sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się wyższe. Coraz częstym rozwiązaniem stosowanym w małych łazienkach jest również armatura sanitarna w rozmiarze S.

NIE ZAGRACAJ PRZESTRZENI

Ostatnim kluczem do efektownego urządzenia małej łazienki, jest jej ascetyczny wystrój. Nie zagracaj pomieszczenia niepotrzebnymi bibelotami. Na wierzchu pozostaw tylko dodatki pierwszej potrzeby, jak dozownik na mydło czy pojemnik na pastę i szczoteczki. Dla wszystkich kosmetyków i przyborów zaplanuj miejsce w szafkach. Uporządkowana i schludna przestrzeń jest bardziej harmonijna, a dzięki temu bardziej przyjazna w odbiorze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także