×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Baterie umywalkowe: 5 modeli bez uchwytu-dźwigni

Baterie umywalkowe: 5 modeli bez uchwytu-dźwigni

Autor: Anna Sołomiewicz
16 sie 2019 10:27
Aktualizacja: 16 sie 2019 17:29

Najpopularniejszym rodzajem baterii umywalkowych są modele z dźwignią. Nie jest to jednak jedyny rodzaj sterowania, w jaki producenci wyposażają armaturę umywalkową. Zobaczcie inne możliwości.

Wśród baterii umywalkowych zdecydowanie najpopularniejsze są obecnie modele z uchwytem-dźwignią, która steruje wypływem wody. Urządzając łazienkę warto jednak pamiętać, że mamy również inne możliwości. 

Zwolennicy klasycznej estetyki mogą zaopatrzyć się w baterie z uchwytami inspirowanymi klasycznymi kurkami. Modele w klasycznym stylu często są przy tym bardzo eleganckie, a same kurki są np. wykonane z porcelany lub kryształowego szkła.

Inną alternatywa dla typowego uchwytu-dźwigni są przyciski. Ideę przycisku w bardzo ciekawy sposób wykorzystała chociażby włoska marka Antoniolupi, która zaproponowała przycisk baterii w czerwonym kolorze, który wygląda niczym awaryjny przycisk bezpieczeństwa. Armatura o takim przewrotnym wzornictwie z pewnością sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach urządzonych w stylu industrialnym. 

Skoro mowa o nowoczesnej łazience, nie sposób nie wspomnieć o elektronicznych bateriach z fotokomórka. Czujniki w takich bateriach wykrywają obecność ludzkich dłoni i uruchamiają wypływ wody tylko wtedy kiedy ktoś rzeczywiście chce skorzystać z łazienki. Takie baterie są bardzo wygodne, łatwiej utrzymać je w czystości (dotykamy je znacznie rzadziej niż klasyczne modele), a przy tym pomagaj oszczędzać wodę. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także