PARTNER PORTALU
Baterie umywalkowe: podtynkowe modele w polskich łazienkach

Baterie umywalkowe: podtynkowe modele w polskich łazienkach

Autor: Anna Sołomiewicz
13 paź 2017 10:12

Podtynkowe baterie umywalkowe stają się coraz popularniejsze. Zobaczcie jak wyglądają w prawdziwych łazienkach z polskich domów.

Strefa umywalki jest wizytówką łazienki, a biżuterią tej strefy są baterie łazienkowe. Polacy wciąż zdecydowanie najchętniej wybierają modele stojące, montowane na rancie umywalki lub ewentualnie na blacie łazienkowym. Coraz większą popularność zdobywają jednak inne rozwiązania, np. baterie umywalkowe podtynkowe.

Od tradycyjnych baterii naściennych różnią się zasadniczo, bowiem wszelkie mało estetyczne elementy schowane są w ścianie, a na zewnątrz widać jedynie wylewkę i dźwignię (rzadziej przycisk lub kurek) sterującą. 

Podtynkowe baterie umywalkowe świetnie sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych łazienek. Architekci chętnie sięgają po nie również w toaletach gościnnych, gdzie pozwolili sobie na umywalkę wolno stojącą (inną opcją w takiej sytuacji jest bateria wolno stojąca montowana w podłodze). Taka armatura świetnie prezentuje się również w towarzystwie umywalek-mis, stawianych na blacie. Niezwykle efektownym rozwiązaniem jest montaż podtynkowej baterii umywalkowej na ścianie pokrytej lustrem - wylewka baterii wychodzi wtedy bezpośrednio z lustrzanej tafli.

Jesteście ciekawi jak podtynkowe baterie umywalkowe prezentują się w łazienkach z polskich domów? Przygotowaliśmy dla Was zbiór 10 takich wnętrz. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także