PARTNER PORTALU
Baterie wolnostojące: luksus, na który cię stać

Baterie wolnostojące: luksus, na który cię stać

Autor: Excellent
02 gru 2019 12:17

Bateria wolnostojąca to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich łazienkach. Jaki model wybrać? Jak nie popełnić błędu dobierając baterię do wolnostojącej wanny? Zobaczcie nasz poradnik zakupowy.

W polskich łazienkach coraz częściej pojawiają się stylowe wanny wolnostojące. To wyjątkowo dekoracyjne rozwiązanie, a szeroka oferta producentów wanien sprawia, że produkty te są coraz bardziej dostępne cenowo dla zwykłego "Kowalskiego". W duecie z wanną wolnostojącą najlepiej prezentuje się bateria wolnostojąca - podpowiadamy więc, jakie modele sprawdzą się najbardziej i jak dobrać baterię wolnostojącą do wanny, aby uniknąć przykrych pomyłek. 

Jak dobrać baterię wolnostojącą do wanny - o tym musisz wiedzieć!

Wanny wolnostojące cieszą się coraz większym powodzeniem i warto zastanowić się jaką baterie do tej wanny dobrać tak by uniknąć pomyłek lub nieprzyjemnych doznać z użytkowania baterii.

1. Miejsce montażu baterii w stosunku do wanny
gdy planujemy miejsce montażu wanny wolnostojącej w naszej łazience, powinniśmy od razu zastanowić się, w którym miejscu znajdzie się także bateria. Najwygodniejsze miejsce to w połowie długiego boku wanny -  w ten sposób mamy łatwy dostęp do pokreteł baterii w trakcie kąpieli. Dodatkowo w tym miejscu boki wanien są bardziej pionowe i strumień wody z wylewki baterii kierowany jest na dno wanny, a nie na jego ścianki.

2. Przygotowanie doprowadzeń wody do baterii i zabezpieczenie rewizji podłączeń
przy przygotowaniu wyprowadzeń wody należy zwrócić uwagę na to, że wyprowadzenia wody znajdują się w posadzce i powinny one zapewniać szczelność, trwałość i stateczność podłączeń. By wszystkie te funkcje zapewnić w łatwy sposób warto zainwestować w rozwiązania, które wspierają baterię na dodatkowych wzmocnieniach (np. trój- lub czwórnożny wspornik, lub elementy podtynkowe zapewniające jednocześnie stały dostęp rewizyjny). Idealnym rozwiązaniem jest fix-box zastosowany w bateriach Keria, Oxalia i Galisa.

3. Wysokość baterii i wysokość rantu wanny
przy planowaniu zakupu baterii do wanny należy przewidzieć, że wylewka wanny sięgać powinna nad rant wanny z zachowaniem kilku centymetrów dystansu. Dystans jest konieczny by elementy baterii nie ocierały o wannę, zapobiegamy w ten sposób uszkodzeniom powierzchni wanny.

4. Dostęp do baterii
często w niewielkich pokojach kąpielowych bateria wannowa ustawiana jest pomiędzy wanną a ścianą z utrudnionym dostępem do baterii. W tej sytuacji konserwacja i czyszczenie baterii są znacznie utrudnione, a ewentualne naprawy produktu wiążą się też z deinstalacją wanny by zapewnić pełen dostęp do baterii.

5. Umieszczenie baterii a dostęp do pokrętła
należy rozważyć układ baterii, który pozwala na łatwy dostęp do pokrętła baterii w momencie, gdy bierzemy kąpiel w wannie.

7. Przepływ wody
każda bateria wannowa powinna mieć przepływ wody nie mniejszy niż 19 l/min. Im większy strumień wody tym lepiej, ponieważ wanna napełnia się szybciej i łatwiej dobrać odpowiednią temperaturę

Jakie modele na rynku?

Wybierając baterie wolnostojące warto zwrócić uwagę na propozycje polskiej firmy Excellent. W ofercie marki znajdziemy zarówno tańsze produkty (seria Clever), standardowe modele (seria Keria czy Oxalia) oraz ciekawą serię Galisa z wysokiej jakości głowicą marki Kerox. 

Luksus za przystępną cenę

Jednouchwytowa bateria wolnostojąca linii Clever to propozycja ekonomiczna.  Bateria konstrukcyjnie wsparta została na jednej nodze (montaż sztorcowy podłogowy). W skład kompletu wchodzą również wąż prysznicowy Regular o długości 150 cm oraz 1-funkcyjna słuchawka prysznicowa Loka.

Z kolei linia baterii Keria przyciąga uwagę delikatnie zaokrąglonymi krawędziami, które dodadzą uroku łazience. Bateria została wykonana z mosiądzu i wykończona w chromie. Bardzo mocną zaletą tej baterii jest fix-box, który pozwala na łatwy i stabilny montaż dzięki zastosowaniu podposadzkowego elementu montażowego, który zapewnia także dostęp rewizyjny po wykonanej instalacji. Bateria wyposażona jest w głowicę ceramiczną marki Hydroplast, perlator Neoperl oraz przełącznik ciśnieniowy. Posiada wąż prysznicowy o długości 1500 mm oraz 1-funkcyjna słuchawkę prysznicową.

Model Keria pasuje idealnie do małych łazienek. Sprawdzi się również dobrze w większych łazienkach w stylu klasycznym. Dostępna jest również w modnym kolorze czarny mat. 

Bateria wolnostojąca Oxalia marki Excellent to funkcjonalne rozwiązanie do pokoju kąpielowego. Oxalia to połączenie smukłej kolumny z płaską wylewką. Elegancka i prosta wzorniczo pasuje do większości wanien i styli wykończenia wnętrz, subtelnie podkreślając charakter wnętrza. Największą zaletą baterii Oxalia jest jej montaż oraz stały dostęp rewizyjny, który jest możliwy dzięki zastosowanemu mocowaniu w postaci podpodłogowej puszki fix-box. Wystarczy odpowiednio przygotować przyłącza wody i podłączyć je do fix-boxa, a następnie dzięki wszystkim elementom zawartym w opakowaniu baterii – odpowiednio przetestować i przeczyścić wyjścia wody, a po montażu – mieć stały dostęp rewizyjny i kontrolę nad tym, co się dzieje z doprowadzeniem wody. Dzięki zastosowaniu fix-box możliwe było zastosowanie bardzo smukłej rozety ozdobnej z wkładką wygłuszającą. Bateria Oxalia w swoim wnętrzu ukrywa wysokiej jakości głowicę marki Hydroplast – włoskiego producenta głowic działającego na rynku od 1986 roku i specjalizującego się w głowicach o wysokim przepływie wody. Obok głowicy w baterii znajduje się perlator Neoperl, który zapewnia jednostajny i lekko napowietrzony strumień wody.

Wysoka jakość i nowoczesny design

Bateria wolnostojąca Galisa marki Axel to funkcjonalne rozwiązanie do pokoju kąpielowego. Galisa łączy w sobie obłe prostokąty oraz okręgi, dzięki temu pasować może do wanien w kształcie owali, okręgów, kwadratów i wszelkich form pośrednich. Subtelnie wkomponowuje się we wnętrze jednocześnie nadając mu blasku.

Największą zaletą baterii Galisa jest jej montaż oraz stały dostęp rewizyjny, który jest możliwy dzięki zastosowanemu mocowaniu w postaci podpodłogowej puszki fix-box. Wystarczy odpowiednio przygotować przyłącza wody i podłączyć je do fix-boxa, a następnie dzięki wszystkim elementom zawartym w opakowaniu baterii – odpowiednio przetestować i przeczyścić wyjścia wody, a po montażu – mieć stały dostęp rewizyjny i kontrolę nad tym, co się dzieje z doprowadzeniem wody.

Dzięki zainstalowaniu fix-box możliwe było zastosowanie bardzo smukłej rozety ozdobnej z wkładką wygłuszającą, która jednocześnie ukrywa fix-box. Bateria Galisa w swoim wnętrzu ukrywa wysokiej jakości głowicę marki Kerox– węgierskiego producenta głowic działającego na rynku od 1980 roku, znanego z niezawodności i specjalistycznych głowic wytrzymałych na wysokie ciśnienia (testują swoje głowice nawet pod ciśnieniem 35 barów, dla porównania średnie ciśnienie w instalacji wodnej to 3 bary).Obok głowicy w baterii znajduje się perlator Neoperl, który zapewnia jednostajny i lekko napowietrzony strumień wody.

Więcej na: www.excellent.com.pl
biuro handlowe
ul. Józefa Marcika 14c, Kraków
tel. 12 657 18 87; email: lazienki@excellent.com.pl

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także