PARTNER PORTALU
Beton w łazience: industrialny wystrój na czasie!

Beton w łazience: industrialny wystrój na czasie!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 kwi 2009 11:22

Takie łazienki spotyka się rzadko. Tak rzadko jak zagorzałych miłośników szarości, jak kabinę prysznicową łączącą dwa wnętrza, jak wannę otoczoną świetlistą poświatą, wreszcie jak okna-bulaje w ścianie.

Zbędne wydaje się stwierdzenie, że to nadzwyczaj oryginalna łazienka. Industrialny klimat i niespotykana kolorystyka mogą szokować, ale młodzi gospodarze doskonale się czują w takich właśnie nieco „dziwacznych” wnętrzach. I zdaje się, że całkowicie podzielają opinię projektanta o urodzie szarej barwy, która niepodzielnie króluje w całym ich mieszkaniu.

Nietypowy łącznik

W apartamencie znajdują się dwie łazienki – gościnna oraz ta będąca prywatną przestrzenią gospodarzy. Coś je jednak łączy, a tym czymś jest kabina prysznicowa...

Przestronna murowana kabina znalazła się pomiędzy dwiema łazienkami – z obu prowadzą do niej szklane drzwi. Z myślą o możliwości odizolowania tej przechodniej przestrzeni, w łazience gospodarzy, nad drzwiami prowadzącymi pod prysznic zainstalowana została roleta. Po jej opuszczeniu nie sposób nawet domyślić się istnienia w tym miejscu natrysku.

W przysypialnianej łazience znajduje się także wanna. To legendarny już model zaprojektowany przez Adolfa Babela. Prostokątna długa misa wyposażona jest w dwa charakterystyczne zagłówki. Wraz z sączącym się zza obudowy z mlecznego szkła delikatnym światłem pozwala na wygodne, relaksujące wylegiwanie się w ciepłej kąpieli.

Intrygująca dekoracja

Szare ściany do złudzenia przypominają surowy beton, ale na tym nie kończy się ich niezwykłość. W ścianę w sąsiedztwie kabiny prysznicowej wstawione zostały trzy okienka-bulaje wychodzące na hol. Wypełnione mlecznym szkłem przepuszczają nieco światła, ale nie zakłócają intymności wnętrza - są bardziej intrygującą dekoracją, niż elementem funkcjonalnym.

W tak awangardowo zaaranżowanej łazience nie mogło zabraknąć stali – lśnią nią nie tylko baterie i wszystkie akcesoria, ale nawet – stalowe – fronty szafek. 

Prosty układ

Łazienka nie jest duża i ma dość prosty układ. Oprócz wanny i jej zjawiskowego otoczenia oraz kryjącej swoje tajemnice kabiny, znalazła się tu tylko umywalka i sedes. Ceramika sanitarna należy do kolekcji „Joop!” z oferty firmy Keramag. Oba urządzenia wyróżniają masywne kształty, które w przypadku umywalki przybrały formę wyjątkowo szerokiego rantu.

Oprócz szarości i bieli pojawia się tu jeszcze czerń – to zagłówki przy wannie i tajemnicza skrzynka, która jak się okazuje jest piecykiem gazowym, dla niepoznaki oklejonym na czarno. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także