PARTNER PORTALU
Blat w łazience: 10 pomysłów z polskich domów

Blat w łazience: 10 pomysłów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
04 cze 2019 09:06

Łazienkowy blat to ważny element aranżacji wnętrza. Zobaczcie różne pomysły na jego realizację!

Łazienkowy blat jest równie ważny co ten kuchenny. Mysi dobrze znosić działanie wody, być wystarczająco duży, aby zapewnić komfort użytkowania strefy umywalki domownikom, a przy tym estetyczny, bo jego wygląd w dużej mierze wpływa na wizualny odbiór całej łazienki. 

Wbrew pozorom istnieje całkiem sporo wariantów łazienkowych blatów. Możemy zdecydować się na  blat wykończony płytkami ceramicznymi (możemy postawić na tradycyjne rozmiary lub też zdecydować się na jedną wielkoformatową płytkę, która stworzy piękny efekt jednolitej powierzchni), blat z konglomeratu, spieków kwarcowych, blat szklany, a także z laminatu. Oczywiście tradycjonaliści mogą postawić na blaty kamienne bądź drewniane - trzeba jednak wówczas pamiętać o impregnacji, która zabezpieczy materiał przed wodą. 

Blaty kamienne, drewniane, a także imitujące te dwa materiały świetnie sprawdzą się w łazienkach w stylu klasycznym czy rustykalnym. Sam kamień pięknie będzie wyglądał także w łazience w stylu glamour, a drewno - np. postarzane - świetnie sprawdzi się także w łazienkach w stylu loft lub urządzonych w skandynawskiej manierze. W nowoczesnych łazienkach idealnie wygląda natomiast konglomerat, tym bardziej, że pozwala on na wydrążenie umywalki bezpośrednio w blacie, co wpisuje się w minimalistyczny charakter nowoczesnych wnętrz. 

W naszej galerii zebraliśmy zdjęcia realizacji łazienek z polskich domów, z przykładami różnych pomysłów na łazienkowy blat. Zachęcamy do czerpania inspiracji!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także