PARTNER PORTALU
Blat w łazience: ciekawe pomysły

Blat w łazience: ciekawe pomysły

Autor: Anna Sołomiewicz
22 cze 2017 09:42

Szklany, drewniany, a może... z płytek ceramicznych? Jaki powinien być blat w łazience?

Dużo mówi się o blacie kuchennym - znacznie mniej o tym łazienkowym. Tymczasem ta powierzchnia w łazience również jest niezwykle ważna. Musi znieść ciągłe działanie wilgoci, jest użytkowana codziennie, wpływa w znacznym stopniu na wizualny odbiór całej strefy umywalki, a ta z kolei jest wizytówką całej łazienki. 

Łazienkowy blat można wykonać z rozmaitych materiałów. Niektórzy inwestorzy decydują się na konstrukcję z płyt g-k i obudowanie ich po prostu płytkami. Wybrać można taki sam wzór, jaki wieńczy płytki na okolicznych ścianach lub zdecydować się np. na kontrastującą mozaikę. Płytki nie są jednak jedyną opcją na blat w łazience. Zwolennicy naturalnych rozwiązań z pewnością chętnie sięgną po kamień lub drewno. Pamiętajmy jednak o impregnacji! Możemy również sięgnąć po materiały imitujące naturalne surowce - laminaty lub kompozyty. Warto dodać, że w kompozytowym blacie możemy dowolnie formować umywalkę, tworząc efektowne, minimalistyczne aranżacje. 

Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie wielkoformatowych płyt ceramicznych, które położone na blat łazienkowy z powodzeniem udadzą naturalny kamień. Wilgoć i trudne warunki w łazience dobrze zniesie szkło, którym możemy zwieńczyć szafkę podumywalkową. Hartowane szkło będzie trwałe, a przy tym łatwe do czyszczenia.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także