×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Chromoterapia w kąpieli - co to takiego?

Chromoterapia w kąpieli - co to takiego?

Autor: Redakcja Łazienka.pl
24 paź 2017 12:19

Nowoczesne wanny można wyposażyć w systemy chromoterapii. Co się kryje za tą tajemniczą nazwą?

Już w starożytnych Indiach, Egipcie i Chinach wierzono w terapeutyczną moc kolorów i to właśnie tam swój początek wzięła chromoterapia, czyli metoda leczenia kolorem. Przez kolejne wieki badano ją i udoskonalano, starając się wykorzystać jej dobre działanie na człowieka, a zwłaszcza kojący wpływ na jego samopoczucie. Dziś chromoterapia stała się inspiracją dla łazienki, idealnie wpisując się w oczekiwania związane z wanną.

Chromoterapia to nie tylko coś miłego dla oka, towarzyszące kąpieli. Barwy światła wpływają na naszą psychikę i wywołują określone doznania. Wspomagają procesy leczenia, m.in. nerwobóli, migreny czy depresji. To przyjemna terapia łagodząca nerwy i poprawiająca ogólne samopoczucie.

W czasach starożytnych w kolorach upatrywano boską moc, która pozwalała utrzymać wewnętrzną energię w organizmie. Kolorom przypisywano też określone znaczenia. Do dziś z przyjemnością patrzymy na zjawisko tęczy, które postrzegane jest jako dobry znak, zwiastujący koniec burzy. A właśnie z barwami tęczy spotkamy się w naszej łazience.

Otoczymy się kolorem czerwonym, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Zanurzymy w pomarańczowej barwie, dającej większą energię i łagodzącą depresję i smutek. Z kolei kolor żółty wprawi nas w dobry nastrój, wspomoże pamięć i wzmocni nasz system nerwowy. Mamy też do dyspozycji barwę niebieską, która uspokaja, zmniejsza apetyt i odmładza skórę. A także fioletową, która odbuduje nas psychicznie i wesprze leczenie chorób układu chłonnego. Tę paletę zamyka kolor biały, redukujący stres i regulujący tętno, ciśnienie krwi oraz oddech.

W chromoterapię (4, 6, lub 8-diodową) możemy wyposażyć np. wanny firmy Excellent (te do zabudowy, jak i w wannie wolno stojącej z systemem Mirage Pearl).

Źródło: Excellent

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także