×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ciemne meble łazienkowe: zobacz modne kolekcje

Ciemne meble łazienkowe: zobacz modne kolekcje

Autor: Anna Sołomiewicz
25 paź 2019 09:37

Ciemne meble łazienkowe stają się coraz popularniejszym wyborem. Zobaczcie 12 modnych kolekcji!

Łazienki zwykliśmy urządzać w jasnych kolorach, przyzwyczajeni do tego, że wnętrza te wymagają od nas optycznego powiększenia. Tymczasem trendy i tendencje wzornicze sugerują coraz częściej wprowadzanie ciemnych barw do przestrzeni mieszkalnych. Czy takie kolory mają zastosowanie w łazience poza przypadkami detali takich jak armatura czy akcesoria? 

Okazuje się, że jak najbardziej! Ciemne kolory odpowiednio zastosowane nie muszą wcale optycznie przytłaczać wnętrza. Jeżeli wybierzemy je w połyskującej fakturze, będą działać na zasadzie lustra i nawet dodadzą wrażenia przestrzenności. A jeżeli zestawimy je umiejętnie z innymi kolorami, możemy uzyskać ciekawe kontrasty, a nawet pobawić się perspektywą i złudzeniami optycznymi. W towarzystwie ciemnych barw pięknie też prezentują się tradycyjnie białe elementy wyposażenia łazienki jak sanitariaty.

Jednym ze sposobów na wprowadzenie ciemnych kolorów do łazienki są oczywiście meble łazienkowe. Obecnie wielu producentów ma w swojej ofercie kolekcje w różnych ciemnych odcieniach: czarne, grafitowe, antracytowe... zobaczcie kilka przykładów w naszej galerii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także