PARTNER PORTALU
Ciepła woda w domku letniskowym: postaw na ogrzewacz pojemnościowy

Ciepła woda w domku letniskowym: postaw na ogrzewacz pojemnościowy

Autor: Redakcja Łazienka.pl
05 cze 2019 14:43

Nadchodzi lato, a wraz z nim wypady na wakacje - również do domku letniskowego. Jak zadbać o stały dostęp do ciepłej wody podczas wypoczynku? Świetnie sprawdzi się ogrzewacz pojemnościowy.

W domku letniskowym czy działkowej altanie mamy do dyspozycji małą przestrzeń. Dlatego stały dostęp do ciepłej wody może zapewnić pojemnościowy ogrzewacz, który ma płaski kształt i może być zainstalowany w poziomie lub pionie. Dzięki 2 zbiornikom i 2 grzałkom ceramicznym, a także sterowaniu za pomocą aplikacji mobilnej, bez przeszkód umyjemy się lub weźmiemy prysznic podczas wypoczynku na działce.

Praktyczna konstrukcja

Ze względu na deficyt wolnej przestrzeni, ogrzewacz wody przeznaczony do instalacji w domku letniskowym czy altanie na działce, powinien posiadać:

- smukłą i płaską konstrukcję (niewielka głębokość)

- możliwość montażu i pracy w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej (bez obniżenia sprawności urządzenia).

2 zbiorniki

Vertigo posiada 2 zbiorniki, z których jeden pełni rolę zbiornika wstępnego. Posiadają one:

1. Izolację termiczną z pianki poliuretanowej.

Długo utrzymuje ciepło we wnętrzu zbiornika, dlatego ogranicza straty cieplne i oszczędza energię.

2. Zabezpieczenie przeciwbakteryjne Anti Legionella.

Dzięki odpowiedniemu ustawieniu fabrycznemu temperatury wewnątrz zbiornika - zmniejsza do minimum ryzyko rozwijania się w nim bakterii Legionella.

Zabezpieczenie antykorozyjne zbiornika

Wnętrze zbiornika zabezpiecza przed korozją:

- emalia ceramiczna, której skład chemiczny, w celu poprawy właściwości technicznych, wzbogacono o pierwiastki metali szlachetnych (tytan i tlenek miedzi)

- anoda magnezowa, która pomaga w utrzymaniu równowagi chemicznej.

2 grzałki ceramiczne

Urządzenie wyposażono w 2 niezależne, ceramiczne elementy grzewcze o różnych mocach, które charakteryzują się:

- wysoką trwałością i długą żywotnością

- odpornością na uszkodzenia mechaniczne

- nadzwyczaj równomiernym rozprowadzeniem ciepła na całej swej powierzchni (4 W/cm2)

- podczas ewentualnej naprawy nie wymagają opróżnienia zbiornika z wody.

Funkcja smart i aplikacja

W programator ogrzewacza wbudowano procesor ze sztuczną inteligencją smart, która uczy się stylu życia i potrzeb użytkowników. Zbiera i analizuje dane o swej pracy, dzięki czemu umożliwia planowanie produkcji i zużycia wody w skali tygodnia. Automatycznie obliczy zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową - na podstawie historii poprzednich tygodni. Dzięki funkcji smart urządzenie zapewnia odpowiednią temperaturę wody oszczędzając przy tym energię. Ogrzewaczem możemy zarządzać przy użyciu smartfona lub tabletu, który ma zainstalowaną aplikację Cozytouch.

Dodatkowy prysznic

System smart shower display obrazuje ilość ciepłej wody, która jest dostępna we wnętrzu ogrzewacza. Co w przypadku, gdy zajdzie potrzeba wzięcia dodatkowego prysznica? Dzięki funkcji Boost nie będzie stanowiło to większego problemu. Aby osiągnąć komfort cieplny, w możliwie najkrótszym czasie, urządzenie pracuje wykorzystując swoje maksymalne parametry, a następnie powraca samoczynnie do normalnego cyklu pracy. Dlatego zapewni ciepłą wodę na dodatkowy prysznic w mniej niż pół godziny.

Zabezpieczenia

Urządzenie jest zabezpieczone przed:

- uruchomieniem do pracy na sucho (bez wody)

- nadmiernym wzrostem ciśnienia w jego wnętrzu (zawór bezpieczeństwa z wbudowanym zaworem zwrotnym)

- zamarznięciem (tryb frost free - temperatura pracy 7 st.C.).

 Specjalnie uformowany i ukierunkowany króciec wlotu zimnej wody (deflektor) zapewnia optymalne jej uwarstwienie we wnętrzu urządzenia. Dzięki niemu woda zimna nie miesza się z wodą już ogrzaną we wnętrzu zbiornika. Powoduje to wysoką sprawność urządzenia i minimalne straty energii.

 W zależności od pojemności możemy wybrać model ze zbiornikiem 50l, 80l lub 100l. Cena ogrzewacza wynosi od 1 647 zł do 1 900 zł.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także