PARTNER PORTALU
Czarna łazienka. Wraca moda na ciemne barwy

Czarna łazienka. Wraca moda na ciemne barwy

Autor: Katarzyna Masłowska
24 kwi 2019 13:35

Po modzie na szarości i biele, które od kilku sezonów dominowały w aranżacji łazienek, z radością wracamy do czerni. Kluczem jest jednak umiarkowanie w doborze ilości ciemnych dodatków oraz odpowiednie zestawianie z innymi barwami.

Po dość długiej, bo trwającej kilka lat, modzie na szare i białe łazienki, można zaobserwować pewne zmiany w trendach. Do łask wracają ciemne barwy, a wnętrza odzyskują utracony szyk, elegancję i nieco męski charakter. Prezentujemy rozwiązania sanitarne – łazienkowe must have najbliższych sezonów.

Zobacz także: Płytki do łazienki. Zobacz 20 modnych wzorów na 2019 rok

Czarne płytki na ścianie i podłodze, akcesoria, a nawet urządzenia sanitarne – projektanci znów zachęcają do odwagi w aranżacji pomieszczeń łazienkowych. Kluczem jest jednak umiarkowanie i odpowiedni dobór dodatków. Jedno jest pewne – ciemne łazienki wróciły do łask, a my podpowiadamy, które rozwiązania wybrać.

Luksus w czarnej postaci

Czerń to styl i klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. To kolor dedykowany osobom, które w aranżacji wnętrz cenią oryginalność i elegancję. Z myślą o nich powstał wielofunkcyjny terminal WC TECElux, który na pierwszy rzut oka przypomina przymocowaną do ściany dekoracyjną szklaną taflę. Pod nią ukryte są m.in.: stelaż podtynkowy, spłuczka, a także przyłącza wody i prądu. Terminal może być wyposażony w dwa warianty spłukiwania – mechaniczne lub elektroniczne.

W drugiej opcji przyciski podświetlane są w momencie zbliżenia się użytkownika, a spłukiwanie odbywa się za pomocą delikatnego dotknięcia przycisków lub bezdotykowo. Terminal można łączyć m.in. z miskami typu rimless czy toaletami myjącymi. Rozwiązanie to oferuje także szereg dodatkowych funkcji: świeże powietrze – dzięki ceramicznemu filtrowi węglowemu, możliwość regulacji wysokości miski (także po dokonaniu montażu) czy programowania indywidualnych ustawień.

Modny detal

Łazienka w kolorze czarnym nie musi być ani przytłaczająca, ani klaustrofobiczna. Może natomiast przyciągać uwagę ciekawym designem i zaskakiwać nietypowymi rozwiązaniami w postaci detali. W ofercie TECE znajdziemy m.in. matowe metalowe przyciski spłukujące (TECEsquare II), wykonane z tworzywa (TECEnow) lub czarnego szkła (TECElux mini) – wyposażone dodatkowo w czujnik ruchu oraz technologię LED. Fani personalizacji docenią z kolei modułowe, szklane przyciski TECEloop, oferujące możliwość doboru koloru klawiszy do czarnej płytki.

Podstawy trendów

Jeżeli projekt łazienki zakłada rezygnację z tradycyjnej kabiny na rzecz przeszklonej strefy prysznicowej bez brodzika, niezbędnym elementem wyposażenia staje się odpływ liniowy. Zdarza się, że sytuację komplikuje rodzaj materiału, z którego wykonana została posadzka, np. szkło czy kamień, a standardowy, stalowy ruszt odpływu narusza estetyczne wymogi projektu.

W takiej sytuacji sprawdzą się: po pierwsze – ruszty wykonane z czarnego szkła, po drugie – ruszty typu „plate”, czyli do wypełnienia płytkami ceramicznymi, po trzecie – specjalne rynny dedykowane podłogom z kamienia naturalnego. Dzięki tym rozwiązaniom istnieje możliwość wizualnego zlicowania posadzki z odwodnieniem, a to, co pozostaje widoczne, to niewielka szczelina, którą odprowadzana jest woda.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także