PARTNER PORTALU
Czarna ściana w łazience: odważna i elegancka

Czarna ściana w łazience: odważna i elegancka

Autor: Anna Sołomiewicz
05 gru 2017 10:31

Często boimy się czerni we wnętrach, tymczasem łazienka z czarną ścianą wygląda bardzo elegancko, a przy tym odważnie i oryginalnie.

Czerń pomniejsza, przytłacza, jest ponura i widać na niej najmniejsze zabrudzenia - takie są popularne opinie o kolorze czarnym. I chociaż z czerni rzeczywiście trzeba korzystać umiejętnie, a na jej tle dosyć wyraźnie widoczne są ewentualne zacieki czy drobinki kurzu, jej obecność we wnętrzu potrafi nadać mu elegancki, dystyngowany charakter, nie pomniejszając go wizualnie, ani nie przytłaczając. 

Czarna ściana w łazience może być mocnym, zdecydowanym i bardzo eleganckim akcentem. Jeżeli zestawimy ją w towarzystwie kontrastujących kolorów (np. bieli) lub ocieplimy wizualnie elementami z drewna, takie wnętrze nie będzie ani ponure, ani przytłaczające. Z pewnością będzie jednak eleganckie. Czerń, to obok bieli, zdecydowanie jeden z kolorów najbardziej kojarzących się z elegancją, luksusem we wnętrzach. 

Czarna ściana w łazience nie musi jej optycznie pomniejszać. Możemy bawić się perspektywą, tak wprowadzając kolor do wnętrza, aby dodawać mu głębi lub tworzyć iluzje wyższej bądź dłuższej ściany. Są to triki, w których zastosowaniu pomocne będzie jednak zaangażowanie projektanta.

Samodzielnie również jednak możemy zrobić wiele! Wystarczy, że czarną ścianę wykonamy z błyszczących płytek lub połyskującej tafli szkła, a będzie ona niczym lustro odbijać pomieszczenie i nie tylko go nie pomniejszy, ale nawet powiększy optycznie!

W naszej galerii pokazujemy 10 projektów łazienek, w których czarna jest jedna lub więcej ścian. Zobaczcie tylko jak pięknie wyglądają!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także