PARTNER PORTALU
Detal w łazience: wybieramy przycisk spłukujący

Detal w łazience: wybieramy przycisk spłukujący

Autor: Redakcja Łazienka.pl
09 sty 2018 12:35

Detale w łazience są niczym aranżacyjna kropka nad "i". Wśród nich ogromne znaczenie dla aranżacji może mieć taki drobiazg jak... przycisk spłukujący.

Myśląc o wnętrzu swojej wymarzonej łazienki zastanawiamy się w pierwszej kolejności nad ogólną koncepcją aranżacyjną. Do wyboru detali dochodzimy najczęściej dopiero na etapie realizacji projektu. Kolorystyka przestrzeni, wykończenie ścian, podłóg i elementy ceramiki łazienkowej są niewątpliwie dominujące. Nie powinniśmy jednak zapominać o mniejszych elementach, które również tworzą charakter wnętrza. Jednym z nich są przyciski spłukujące. Dotykowe, bezdotykowe, zdalne, nowoczesne i stylowe – oferują niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne (i użytkowe).

Bezkompromisowa estetyka i funkcjonalność

Przycisk spłukujący to przede wszystkim interfejs do technologii ukrytej za ścianą. W skali wnętrza łazienki to detal. Niemniej jednak jego design ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego! Wybór odpowiedniego modelu to bowiem jeden z wyróżników indywidualnego stylu naszej łazienki. W ofercie firmy Geberit są obecne dwie linie przycisków spłukujących – Sigma i Omega. Każda z nich kryje w sobie mnogość wariantów, odpowiadających na potrzeby zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów.

Ponadczasowa klasyka i ekologia w jednym

Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż przyciski spłukujące o tradycyjnym wzornictwie. Koniecznie jednak te wyposażone w dwustopniowy system spłukiwania lub funkcję stop. Oszczędność wody ma dziś ogromne znaczenie – nie tylko w kontekście domowego budżetu, ale również jej deficytu w skali świata. Coraz więcej osób stara się, zaczynając od siebie i codziennych zwyczajów, wpłynąć na polepszenie globalnej sytuacji. Wśród klasycznych przycisków spłukujących można wyróżnić prostokątne i okrągłe. To, na jaki się zdecydujemy, powinno być spójne z linią innych elementów obecnych we wnętrzu – dotyczy to także ceramiki łazienkowej. 

Innowacyjne technologie

Na rynku są dostępne również przyciski bezdotykowe, uruchamiane za pomocą czujnika ruchu. To rozwiązania nie tylko innowacyjne technologicznie i atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim wyjątkowo sprzyjające higienie. Przykładem jest Sigma80 – przycisk, który nie tylko zawiera w sobie najnowocześniejsze funkcje umożliwiające bezdotykowe spłukiwanie, ale także wyjątkowo się prezentuje. Szklana powierzchnia i dwie linie światła – to wszystko! Występuje w dwóch wariantach – szkło czarne lub szkło lustrzane. Linie LED działają w systemie dwudzielnego spłukiwania. Użytkownik ma dyspozycji takie kolory podświetlenia, jak: niebieski, żółty, czerwony, zielony i pomarańczowy.

Rozwiązania szyte na miarę

Nasza wymarzona łazienka powinna być idealna w każdym calu. Dokładnie taka, jak sobie wyobrażamy. Dotyczy to zarówno samej koncepcji, jak i poszczególnych elementów tworzących całość – nawet tych najmniejszych. A gdybyśmy chcieli, aby nasz przycisk spłukujący wymykał się przyjętym standardom i obowiązującym trendom, a posiadał np. ten sam motyw wzorniczy, co ściana, na której się znajduje, albo inny – dekoracyjny, np. kwiaty, morskie fale czy naturalna skóra? To możliwe! W ofercie Geberit są dostępne modele przycisków, które umożliwiają dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Nie znajdziecie dwóch takich samych!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także