PARTNER PORTALU
Domowe SPA: piękna łazienka w nowoczensym stylu

Domowe SPA: piękna łazienka w nowoczensym stylu

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2019 09:50

Sprzyjające wypoczynkowi subtelne barwy ocieplone wizualnie egzotycznym drewnem i oszczędność aranżacyjna okazały się kluczem do sukcesu przy projekcie tego domowego SPA.

Z łazienki na co dzień korzysta małżeństwo, które oczekiwało od usytuowanego przy sypialni pomieszczenia, że spełni rolę domowego SPA. Architekt Katarzyna Kraszewska przemieniła 8-metrowe wnętrze w elegancką oazę relaksu, której nie brak przytulnego klimatu. W charakter przestrzeni stworzonej z myślą o wypoczynku idealnie wpisała się drewniana, tekowa podłoga z gumowymi fugami oraz zaplanowana w sąsiedztwie dużego okna wanna, w której domownicy mogą zażywać błogich kąpieli w promieniach słońca. Jeżeli z kolei mają ochotę na szybki, energetyzujący prysznic – w rogu pomieszczenia czeka na nich funkcjonalna kabina.

We wnętrzu dominują sprzyjające wyciszeniu stonowane, neutralne kolory. Ściany wieńczą płytki z subtelnym efektem przetarcia, harmonizujące kolorystycznie z pojemną zabudową meblową i blatem w strefie umywalki. Ta z kolei została urządzona z myślą o wygodnym użytkowaniu przez dwie osoby jednocześnie. Stąd też ukryte w blacie z corianu dwie umywalki oraz dwie lustrzane szafki – dla pana i pani domu. Dodatkowe lusterka kosmetyczne na wysięgniku ze zintegrowanym oświetleniem ułatwiają także poranny makijaż czy dokładne golenie.

Całość aranżacji urzeka oszczędną elegancją – brak tutaj zbędnych bibelotów czy krzykliwych dekoracji, a o klasie wnętrza decydują wysmakowane detale i wyposażenie wysokiej jakości: ceramika sanitarna marki Catalano, armatura firmy Dornbracht i żeliwna wanna Bette. Przysłowiową aranżacyjną wisienką na torcie są efektowne wiszące lampy z kloszami z dmuchanego szkła przywodzącymi na myśl krople wody. Tak wysmakowane wnętrze spotkało się z aprobatą samych właścicieli. Jak relacjonuje autorka projektu, współpraca przebiegała bardzo dobrze, a właściciele zaakceptowali projekt beż żadnych zmian. Wnętrze jest takie jak na wizualizacjach. Albo i lepsze! - dodaje z uśmiechem.

Projekt wnętrza: arch. Katarzyna Kraszewska, Katarzyna Kraszewska Architektura Wnętrz, www.kraszewska.com

Tekst: Anna Sołomiewicz. Zdjęcia: Tom Kurek

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także