PARTNER PORTALU
Domowe spa - wnętrze podporządkowane relaksowi

Domowe spa - wnętrze podporządkowane relaksowi

Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
13 sie 2019 10:41

Inwestorzy pragnęli stworzyć dom, w którym oni oraz trójka ich dzieci będą mogli swobodnie odpocząć i w pełni się zrelaksować, zapominając o pracy i zawodowych obowiązkach. Ważne miejsce w projekcie zajęła rodzinna łazienka, pełniąca funkcję domowego spa.

Przestronne pomieszczenie znalazło się na piętrze, w prywatnej części domu. Wejście do łazienki prowadzi z korytarza, korzystają z niej zarówno rodzice, jak też trójka maluchów. Wyposażenie musiało więc sprostać potrzebom i spełnić oczekiwania tak starszych, jak i młodszych domowników. Stąd dwie oddzielne, wolno stojące umywalki, sedes, bidet, kabina prysznicowa, komfortowa, wolno stojąca wanna oraz sauna.

Zobacz też: Łazienka przy sypialni: piękne projekty 

Wyraźny podział kolorystyczny wnętrza pozwolił wyodrębnić poszczególne strefy. Przestrzeń sanitarno-higieniczną, z umywalkami i toaletą zaakcentowano lśniącą bielą ścian. Kojący zmysły nastrój strefy domowego spa podkreśla z kolei szarość i czerń.

Głęboki relaks

We wnęce, przy ścianie efektownie wykończonej grafitowym łupkiem stanęła wolno stojąca wanna w eleganckiej, czarnej obudowie. Mogą z niej wygodnie korzystać dwie osoby. Zazwyczaj wspólnym kąpielom towarzyszy nastrojowe światło świec. W tym przypadku architekt Dariusz Grabowski zadbał o inną, nie mniej efektowną i romantyczną oprawę. Głębokiemu relaksowi w kąpieli sprzyja biokominek wmontowany w zabudowę ścianki, w której zamontowano również armaturę. Odprężyć się pomagają także naturalne rośliny stojące w sąsiedztwie wanny.

To też Cię zainteresuje: Płytki ceramiczne: 12 kolekcji do małej łazienki 

Inwestorom bardzo zależało, aby w ich domowej łazience znalazło się też miejsce na saunę. Jednak znalezienie firmy, która podjęłaby się wykonania sauny w harmonizującym z resztą wystroju, czarnym kolorze, okazało się sporym wyzwaniem. Ostatecznie udało się znaleźć fachowca, jednak ławeczki i podłoga w środku sauny musiały zachować tradycyjny kolor naturalnego drewna. Architekt zdecydował się więc wprowadzić ten materiał również do wnętrza łazienki, tworząc na suficie ponad wanną ciekawą, żeberkową konstrukcję.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także