PARTNER PORTALU
Egzotyczne drewno w łazience: nawet na obudowie wanny

Egzotyczne drewno w łazience: nawet na obudowie wanny

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
19 marz 2009 13:18

Oto spełnione marzenie zapracowanej menadżerki lub menadżera, którzy nawet oddając się relaksowi czujnie śledzą toczące się na świecie wydarzenia. To także powód do radości dla „leniwców” totalnie uzależnionych od telewizji.

Łazienka staje się dziś jednym ze strategicznych miejsc w domu, nic dziwią więc rosnące wobec niej oczekiwania. Nie wystarczy już, by pełniła swe podstawowe funkcje. Coraz częściej chcemy by czas spędzony w łazience był czasem spędzonym komfortowo, a co więcej – atrakcyjnie. Zazwyczaj nie jest to już wnętrze całkowicie oderwane od reszty mieszkania, obszar niezależny, rządzący się własnymi prawami. Wręcz przeciwnie, często bywa urządzane w tej samej stylistyce i z wykorzystaniem tych samych materiałów co reszta domu.

Łazienka i pomieszczenia leżące obok, przenikają się wzajemnie, harmonijnie ze sobą łączą. Podobnie jest i w tym przypadku. Prezentowana łazienka sąsiaduje z luksusową sypialnią, stanowi właściwie jej przedłużenie. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą użytych materiałów – najważniejszym „tworzywem” budującym oba wnętrza jest fornir z drewna tekowego.

Egzotyczny, o pięknej, ciemnej barwie, sprawiający przyjazne i ciepłe wrażenie, jest źródłem miłych doznań wzrokowych. Ponadto odznacza się trwałością i odpornością na wilgoć, co w łazience ma niebagatelne znaczenie. Tek pojawia się tu jako zabudowa ścian i wanny, a także pokrycie mebli. Podłoga, zbliżony kolorystycznie do teku parkiet z drewna lapacho, to także wspólny mianownik zarówno dla łazienki, jak i sypialni. Oba zaś wnętrza – bardziej symbolicznie niż realnie – oddzielają od siebie drzwi z satynowanego szkła.

Obecność tak dominującego, ciemnego materiału jakim jest tek, wymusiła pewne zabiegi aranżacyjne, odciążające wizualnie wnętrze. Stąd obecność w łazience sporej ilości ozdobnego szkła oraz kremowego w odcieniu trawertynu na ścianie i podłodze, stanowiących wyraźną przeciwwagą dla ciemnego drewna.

Mimo że łazienka posiada własne okno, dodatkowe źródła światła były niezbędne. Umieszczone w ścianie, trawertynowe półki zostały więc z góry oświetlone małymi halogenami, a na ścianach pojawiły się kinkiety o kubicznym kształcie. Kubiczne albo po prostu mocno zgeometryzowane kształty to zresztą cecha charakterystyczna tej łazienki.

Geometryczne są tu meble, fornirowane drewnem płaszczyzny na ścianach, lustro, wspomniane już lampy, cała ceramika sanitarna, a także wszelkie detale. Wśród nich ważne miejsce zajmuje wbudowany w tekową ścianę telewizor, który przypomina nieco współczesne dzieło sztuki z nieustannie zmieniającym się obrazem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także